Rózia i kolorowe emocje – Wydawnictwo PARASOLKA – patronat bloga

Jak ja się cieszę, że coraz częściej rozmawiamy o emocjach. Na rynku książki dziecięcej pojawią się ważne, mądre i bardzo pomocne książki, które pozwalają najmłodszym zrozumieć siebie. Książek o tej tematyce przeczytałam naprawdę dużo. Jednej, wyjątkowej, mądrej i pięknie wydanej z wielką radością patronuję!

Zapraszam Was dziś na recenzję książki „Rózia i kolorowe emocje”, która skierowana jest do dzieci w wieku około 3-6 lat.

koszyk

10% taniej z kodem: WNaszejBajce

Dawno nie czytałam tak przystępnej, prostej, a jednocześnie pełnej mądrości książki. Napisana jest wierszem, a na jej kartach dzieci oswoją aż 8 emocji: lęk, zdziwienie, złość, radość, miłość, obrzydzenie, wstyd i smutek.

Dużą rolę w książce odgrywają rodzice. Są uważni, świadomi, obecni w życiu dziewczynki i bardzo zainteresowani jej potrzebami. To właśnie dzięki nim Rózia poznaje różnorodny świat uczuć. Dowiaduje się, że każda z nich jest potrzebna i każdą można oswoić!

Książkę czyta się jednym tchem! Jest bardzo prawdziwa, bo perypetie, które spotykają kilkulatkę są życiowe, dotykają codziennych sytuacji. Co ważne, Rózia uczy się, że emocje nie dzielą się na te dobre albo te złe, poznaje za to, że każde uczucie jest ważne i o czymś istotnym chce nas poinformować.

Rozdziały nie są długie, dlatego już trzyletnie dziecko będzie w stanie wysłuchać historii. Autorka porusza temat przeprowadzki do nowego domu i obaw dziecka związanych z tym wielkim wydarzeniem. Jest także złość, gdy trzeba założyć kask ochronny na głowę, a nie ma się na to ochoty. Nie zabrakło radości ze wspólnie czytanych książek i pięknej rodzicielskiej miłości. Jest obrzydzenie na smak nowej potrawy, oswoicie także wstyd przed gośćmi, czy smutek za bliskimi.

Choć książka skierowana jest do dzieci to jestem pewna, że będzie także piękną lekcją dla rodziców i dziadków, którzy chcą być wsparciem dla młodego człowieka. Historie uwrażliwiają dorosłych na potrzeby dzieci i pokazują jak wielką wartością jest miłość, bezpieczeństwo, bliskość, zrozumienie.

Dużym walorem jest staranne wydanie z dbałością o szczegóły! Twarda, piękna okładka, dobrej jakości papier i świetne ilustracje oddają każdą emocję i małe dziecko może chłonąć ją obrazami. Dodatkowo w komplecie otrzymacie zakładkę z uroczą ilustracją!

Bardzo wartościowa książka, bez zbędnego moralizatorstwa, za to z dużą porcją wskazówek, mądrości i szacunku do dziecka. Polecam z całego serca.

„Rózia i kolorowe emocje”

Tekst: Katarzyna Ogonowska

Ilustracje: Joanna Czarnecka

Konsultacja merytoryczna: Agnieszka Piechota

Oprawa: twarda

Ilość stron: 92

Dla dzieci: 3+

Wydawnictwo PARASOLKA

W dniach 22 – 31 marca możecie kupić książkę TUTAJ z 10% rabatem

na hasło: WNaszejBajce

One thought on “Rózia i kolorowe emocje – Wydawnictwo PARASOLKA – patronat bloga

Dodaj komentarz