Stella, Pikuś i Skarby – Wydawnictwo LITERATURA

Las jest naszą oazą i każdego dnia staramy się go odwiedzać. Dziś podczas spaceru odbyliśmy piękną lekcję przyrody, spotkaliśmy sarny i żurawie – ich donośne głosy bardzo nas zachwyciły. W lesie odpoczywamy, relaksujemy się, mamy czas na oderwanie się od zmartwień. A jak o lesie rozmawiać z dziećmi? Jak udowodnić im, że jest on wielkim skarbem i dobrem nas wszystkich? Wystarczy sięgnąć po książkę! Dziś chciałam podzielić się z Wami bardzo mądrą i wartościową lekturą, skierowaną do dzieci w wieku około 3-7 lat, w której znajdziecie dwa opowiadania: jedno o lesie, drugie o wodzie.

 

koszyk

 

„Stella, Pikuś i skarby”

Autor: Nina Lussa
Ilustracje: Beata Zdęba
Wydawnictwo: Literatura
Dla dzieci w wieku: 3 – 7 lat
Ilość stron: 36
Oprawa: twarda

 

Stella wraz ze swoim psem Pikusiem odkrywa uroki leśnych spacerów. Dowiaduje się, że pełen jest on bogactw i cennych skarbów. Poznaje miliony jesiennych barw, wspaniałych mieszkańców boru i odkrywa zapach czystego powietrza.  Staje się uważna i docenia wszystkie leśne dary: szyszki, dziuple, żołędzie, ślady zwierząt, mrowiska, jagody, grzyby. Poznaje tajniki rozmnażania drzew i lecznicze działania roślin. W końcu przekonuje się, że las jest wielkim skarbcem i warto go odwiedzać, zachowując szacunek jego mieszkańcom.

Drugie opowiadanie dotyczy wody. Dzieci dowiedzą się z niego, że pochodzi ona nie tylko z kranu. Są nią także jeziora, morza, czy oceany, ale także lody, rosa, para, śnieg. Pewnego dnia Stella biegnie z ogrodu do łazienki umyć dłonie, ale woda z kranu nie płynie… Na ulicy pojawiła się awaria i jakiś czas trzeba poradzić sobie bez wody. Ta sytuacja sprawia że dziewczynka poznaje wiele faktów związanych z wodą i dowiaduje się gdzie ona występuje.

Książka jest bardzo ciekawie i przystępnie napisana. Z lekkością i prostotą objaśnia dzieciom jak wielką szczodrością obdarzyła nas natura. Jest pięknie i bogato ilustrowana. Bardzo polubiliśmy Stellę i jej pupila, z pewnością sięgniemy po kolejne przygody tego duetu. Polecamy!

 

 

 

 

 

 

 

+48 42 630 23 81

One thought on “Stella, Pikuś i Skarby – Wydawnictwo LITERATURA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.