Smok mojego taty – Wydawnictwo SKŁAD PAPIERU

Wydawnictwo Skład Papieru z wielką uważnością, starannością i dopieszczeniem wydaje każdą swoją książkę.

Pamiętacie wzruszającą opowieść „Projekt Barnabek”, czy „Żelazny Olbrzym” ? Do tych magicznych, wartościowych lektur dołączyła kolejna wyjątkowa powieść!

„Smok mojego taty” to ponadczasowa lektura! Książka po raz pierwszy ukazała się w 1948 roku i od razu stała się klasyką gatunku. Powieść otrzymała nagrody Newbery Honor Book i ALA Notable Book, a w 2007 roku amerykańskie Stowarzyszenie Edukacji Narodowej umieściło ją na liście „100 najlepszych książek dla dzieci wybranych przez nauczycieli”. W 2012 roku znalazła się na 49. miejscu dziecięcych książek wszech czasów w ankiecie opublikowanej przez School Library Journal. W 2018 roku Netflix ogłosił, że na podstawie książki powstaje animowany film fabularny o tym samym tytule.

Premierowy polski przekład autorstwa Adama Pluszki ukazał się w twardej oprawie i w wyjątkowej, rozszerzonej wersji. W tym specjalnym wydaniu oryginalny tekst Ruth Stiles Gannett i unikalne, monochromatyczne ilustracje Ruth Chrisman Gannett, zostały wzbogacone uroczymi, kolorowymi i pełnymi życia pracami ilustratorki Heleny Pérez Garcíi, co nadaje tej klasycznej powieści dla dzieci nowego, świeżego klimatu!

Nie bez powodu książka jest tak bardzo doceniana! Według mnie to cudowny pokłon w stronę niezwykłej dziecięcej wyobraźni.

koszyk

Z kodem: WNASZEJBAJCE otrzymacie aż 35% rabatu na wszystkie książki z wydawnictwa www.SkladPapieru.pl

Kod ważny tylko do 31.05.2022 roku!

Pewien chłopiec miał marzenie – chciał latać! Miał także wielkie szczęście, że na swojej drodze spotkał kotkę, która wskazała mu drogę, jak to marzenie spełnić. Warunek był jeden – trzeba zrobić to, póki jest się dzieckiem, później będzie za późno…

Kotka opowiedziała Elmerowi historię, która rozegrała się na Dzikiej Wyspie. Pewnego dnia na tę wyspę z nisko latającej chmury spadł mały smok. Był za młody by latać, a na dodatek potłukł sobie skrzydło. Nie mógł wrócić na swoją chmurę. Niestety smoka znalazły zwierzęta, uwięziły go i zaczęły wykorzystywać do pracy. Czasem musiał pracować bardzo ciężko przez calutki dzień i noc. Był źle traktowany, bez szacunku i godności.

Kotka podrzuciła chłopcu pewien pomysł! Jeśli Elmer zdoła uratować smoka, ten z pewnością odwdzięczy się mu i będzie mógł latać na jego grzbiecie gdzie tylko zapragnie…

Chłopiec w tajemnicy wyruszył w podróż, do plecaka zapakował opakowanie gumy do żucia, garść różowych lizaków, paczkę gumek recepturek, czarne kalosze, kompas, szczoteczkę i pastę do zębów, kilka szkieł powiększających, scyzoryk, grzebień, szczotkę, wstążki do włosów, pusty worek na ziarno, troszkę ubrań, 25 kanapek z masłem orzechowym i dżemem oraz sześć jabłek.

Wyprawa wymagała niebywałej odwagi. Dzika Wyspa słynęła z tego, że żaden człowiek z niej nie wrócił. Uważano, że każdy, kto ją odwiedził został pożarty przez dzikie zwierzęta… Elmer nic sobie z tego nie robił, nawet gęsta, ciemna i wilgotna dżungla nie była w stanie pokrzyżować mu planów. Problemy zaczęły się wówczas, gdy na swojej drodze spotkał kilka tygrysów, nosorożca, lwa, czy goryla. Czy mały chłopiec jest w stanie przechytrzyć dzikie zwierzęta? Czy odnajdzie smoka? Koniecznie się o tym przekonajcie!

Przepiękna opowieść, pełna ważnych, cennych przesłań. To jedna z tych wyjątkowych książek, które wywołują wiele emocji, które zadziwiają fabułą i czarują sprytem. Znajdziecie tu wszystko to, co powinna posiadać piękna książka dla dzieci – ujmujące ilustracje, intrygującą akcję i wzruszający finał. Opowieść utwierdzi młodych czytelników jak ważna jest pomocna dłoń, jak cenną wartością jest dążenie do celu, jak pięknie jest czynić dobro!

Urzekająca, ciepła, pełna barw i mądrości opowieść. Koniecznie warto mieć taką perełkę w swojej biblioteczce, bez względu czy masz lat 6, czy 106! Ta książka poruszy każdego czytelnika. Bardzo polecam!

„Smok mojego taty”

Tekst: Ruth Stiles Gannett

Ilustracje: Ruth Chrisman Gannett, Helena Pérez Garcia

Przekład: Adam Pluszka

Oprawa: twarda

Ilość stron: 50

Dla dzieci: 5+

Wydawnictwo SKŁAD PAPIERU

Skład Papieru - wydawca książki Żelazny Olbrzym

Dodaj komentarz