Wielkie problemy małych ludzi – „Nie daj się gnębić!” Książka, która dodaje siły. Wydawnictwo JEDNOŚĆ

Bardzo chciałabym aby tę książkę przeczytało KAŻDE dziecko! Bez względu na to, czy Wasza pociecha zmaga się z gnębieniem i dokuczaniem wśród rówieśników, czy nie – tę książkę warto podarować każdemu dziecku, w wieku około 7 – 11 lat.

Wielkie problemy małych ludzi to niezwykle ważna i potrzebna seria książek od wydawnictwa Jedność. Ten cykl powstaje z udziałem wykwalifikowanych pedagogów i psychologów. Książki poruszają ważne aspekty życia codziennego, są napisane przystępnym, przyjaznym dla młodych czytelników językiem. Pokazują autentyczne historie, które mogą przytrafić się każdemu.

„Nie daj się gnębić!” to książka, która dodaje siły, pokazuje jak rozwiązywać problemy, wzmacnia poczucie własnej wartości i co najważniejsze – pomaga zrozumieć świat rówieśniczych relacji. Uważam, że powinna być ona lekturą obowiązkową!

koszyk

Kilkuletnia Lenka czuje się samotna i odrzucona. Słowa, które słyszy od szkolnej koleżanki ranią jej serce i niszczą poczucie wartości. Julka na różne sposoby sprawia Lence przykrość, zabrania nawet innym dziewczynom kolegować się z Lenką. Często zmyśla niestworzone historie, obgaduje i obraża, przez co Lenka czuje się nic niewarta i zamknięta w sobie. Poniżana dziewczynka wciąż szuka pretekstów, by nie chodzić do szkoły, trudno jej odnaleźć się w miejscu, gdzie jest tak podle traktowana. Wszystko zmienia się pewnego dnia, gdy jeden z chłopców w klasie nie wytrzymuje i woła: STOP podłemu zachowaniu koleżanki. Potem sprawy toczą się szybko…

Ten trudny, a co najsmutniejsze bardzo aktualny temat nie może być zamiatany pod dywan. Niezwykle ważny jest fundament, czyli relacja z dzieckiem i więź, by nie bało się ono dzielić tym, czego doznaje i co przeżywa.

Dzięki tej lekturze dzieci przekonają się, co robić gdy ktoś je gnębi, jak się zachować, gdy widzimy, że ktoś jest dręczony i kiedy oraz kogo prosić o pomoc. To połączenie książki przygodowej z poradnikiem, tak by pomóc dzieciom i dorosłym jak najlepiej „rozpracować przemoc”. Oprócz historii Lenki znajdziecie tu również solidną porcję cennych wskazówek od psycholożki i terapeutki.

Bardzo się cieszę, że powstała ta książka, choć marzę całym sercem, by ten temat nie istniał. Jednak zła nie unikniemy. W dużej mierze to od nas – rodziców zależy z jakimi wartościami wypuszczamy dziecko w życie i relacje. Jeśli od małego będziemy zwracać jego uwagę na szacunek i troskę wobec drugiego człowieka to będzie ono pełnym empatii i wrażliwości człowiekiem, który zareaguje gdy widzi krzywdę i który powie o swojej krzywdzie.

Koniecznie sięgnijcie po tę książkę! Bardzo, bardzo polecam. Czytajcie dzieciom i rozmawiajcie. Budujcie relacje i poczucie bezpieczeństwa. Bądźcie obok, zawsze gotowi na pomoc i wsparcie.

„Nie daj się gnębić!”

Seria: Wielkie problemy małych ludzi

Tekst: Magdalena Młodnicka

Ilustracje: Ola Makowska

Oprawa: twarda

Ilość stron: 40

Dla dzieci: 7+

Wydawnictwo: JEDNOŚĆ

Wydawnictwo Jedność - Photos | Facebook

Dodaj komentarz