„Słowo na nowo”. Biblia dla najmłodszych opowiedziana wierszem. Piękne, kartonowe wydanie! Wydawnictwo JEDNOŚĆ

Zapraszam Was dziś na do lektury słowa Bożego. Wydawnictwo Jedność przygotowało wierszowaną, kartonową biblię dla najmłodszych chrześcijan. Na jej kartach znajdziecie najpopularniejsze historie ze Starego i Nowego Testamentu.

Marcin Brykczyński, ceniony pisarz i poeta przygotował ciepłe, przystępne dla maluchów interpretacje słów Pisma Świętego, tak by już najmłodsze dzieci mogły chłonąć słowo Boże. Ilustrator, Marcin Piwowarski uzupełnił biblię o delikatne, wymowne i pełne wrażliwości ilustracje.

koszyk

Biblia zawiera dwadzieścia historii. Każda rozkładówka obejmuje jedną z nich i uzupełniona jest o ilustrację.

Lekturę zaczynamy od wydarzenia biblijnego, które zapoczątkowało wszechświat, czyli od stworzenia świata, następnie czeka na nas opowieść o Arce Noego, o Abrahamie i jego żonie Sarze, o Jakubie i Ezawie, o Józefie i o Mojżeszu.

Najmłodsi dowiedzą się, w jaki sposób powstały Boże Przykazania, poznają przypowieść o Dawidzie i Goliacie, czy o Jonaszu, a także zaczerpną wiele z Nowego Testamentu, czytając o zwiastowaniu, Bożym Narodzeniu, poznając historię dwunastoletniego Jezusa w świątyni, a także jego późniejszy chrzest w Jordanie. Nie zabrakło oczywiście ważnego wydarzenia z wjazdem Jezusa do Jerozolimy, ostatniej wieczerzy, śmierci, zmartwychwstania, wniebowstąpienia i zesłania Ducha Świętego.

Wypełnione poezją, rytmiczne wersy są bardzo przystępne dla najnajów. Autor zawarł w nich to co najważniejsze, uwrażliwiając młodych czytelników na naukę Chrystusa.

Biblia wydana jest w wielką starannością, a kartonowe, solidne strony i zaokrąglone rogi zapewnią długą i bezpieczną lekturę dla małych rączek.

Warto otworzyć serca najmłodszych chrześcijan na piękno słowa Bożego i sięgnąć po to ciekawe wydanie biblii. Bardzo polecam!

Wydawnictwo Jedność - Photos | Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.