„Encyklopedia dla dzieci” Książka każdego bystrzaka – Wydawnictwo GREG

Koniec roku szkolnego i przedszkolnego tuż tuż, dlatego dziś chciałam pokazać Wam ciekawą propozycję prezentową dla młodych czytelników. „Encyklopedia dla dzieci. Książka każdego bystrzaka” od wydawnictwa Greg to bardzo przystępnie i oryginalnie przygotowane kompendium, wypełnione mnóstwem ilustracji i krótkich rymowanek.

Książka idealnie sprawdzi się dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

koszyk

Książka podzielona jest na kilka sekcji: Polska, świat, kosmos, pogoda, katastrofy naturalne, las, krajobrazy, zwierzęta świata, ekologia, człowiek, pojazdy i ekonomia.

Duża część poświęcona jest naszej ojczyźnie, patriotyzmowi, polskim miastom, naszej historii, wielkim Polakom, świętom i tradycjom. Ponadto znajdziecie tu mapę świata, Europy i kontynenty. Są ciekawostki o Układzie Słonecznym, gwiazdach, Księżycu oraz spora dawka o zjawiskach pogodowych, wybuchach wulkanów, lawinach, czy trąbach powietrznych. Poznacie także puszcze, dżungle, tajgi, prerie, czy wodospady. Przyjrzycie się zwierzętom z różnych stron świata, dinozaurom i niezwykle ważnej ekologii. Zajrzycie w głąb ludzkiego ciała, poznacie zmysły, mięśnie, szkielet, a także poznacie kilkadziesiąt zawodów. Nie zabrakło ciekawostek o samochodach, kolei, samolotach, czy metrze. Bardzo pozytywnie zaskoczyła nas obszerna część dotycząca pracy, bankowości, handlu, czy podatków. To bardzo ważne i potrzebne tematy, dlatego cieszę się, że dzieci dowiedzą się jakie są rodzaje umów o pracę, czym jest renta, kredyt, popyt, reklamacja, faktura, eksport, gwarancja i wiele innych z pozoru trudnych dla dzieci tematów, podanych w bardzo czytelny, zrozumiały sposób już dla kilkulatka.

Książka wydana jest w dużym formacie, twardej oprawie i będzie interesującą propozycją dla każdego ciekawego świata bystrzaka!

Bardzo polecamy.

„Encyklopedia dla dzieci”

Ilość stron: 160

Oprawa: twarda

Dla dzieci: 5+

Wydawnictwo GREG

Wydawnictwo GREG

Dodaj komentarz