Pszczoły i ich niezwykły świat – książka i słuchowisko z odgłosami natury. Wydawnictwo JEDNOŚĆ

Dziś, czyli 20 maja obchodzimy Światowy Dzień Pszczół. Jest to doskonała okazja, żeby zwrócić uwagę na te kluczowe w naszym ekosystemie owady. Co trzecia łyżka jedzenia, które spożywamy, zależy od procesu zapylania. Bez pszczół nie ma życia. Warto od małego uświadamiać dzieci jak ważne i potrzebne są to owady oraz pokazać ich niezwykły świat!

Wydawnictwo Jedność przygotowało pięknie ilustrowaną serię książek dla dzieci „Przyroda to przygoda” wśród której znalazłam uroczą, mądrą i ciekawą książkę „Pszczoły i ich niezwykły świat”. Książka spodoba się dzieciom w wieku około 3 – 9 lat.

koszyk

Do książki dołączona jest płyta CD oraz kod QR, dzięki którym możecie wysłuchać 30 minutowego nagrania z przepięknymi odgłosami natury. Znajdziecie na nim opowiadanie o życiu pszczół (treść książki), odgłosy zwierząt, natury i pytania sprawdzające wiedzę o pszczołach! Wykonanie jest rewelacyjne, Staś bardzo lubi go wysłuchiwać i wiedzę o pszczołach ma już w małym palcu.

W książce znajdziecie odpowiedzi na wszystkie pytania, jakie może zadać ciekawe świata dziecko! Uważam, że temat jest bardzo obszernie wyczerpany, a do tego wiedza przekazana jest w prosty i ciekawy sposób.

Z tej przyrodniczej opowieści dzieci dowiedzą się jak rodzi się pszczoła, co znajduje się wewnątrz ula, jakie zadania mają pszczoły, czym jest lot godowy królowej pszczół i co się dzieje, gdy mała pszczoła po raz pierwszy wyfruwa ze swojego ula. Jakie niebezpieczeństwa na nią czyhają? Kim są wrogowie pszczół? Kto chce wykradać pszczołom miód? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi znajdziecie na kartach książki. Dowiecie się również w jaki sposób pszczoły zapylają kwiaty, jak powstaje miód, co oznacza taniec pszczół i dlaczego muszą one uważać, by nie zmoknąć podczas deszczu. Z pewnością zainteresuje Was to kiedy wykluwa się nowa królowa, czym jest wędrujący rój pszczół, lub to, gdzie pszczoły mogą znaleźć nowy dom. Przyjrzycie się również jak owady te budują plastry, w jaki sposób wygląda miodobranie i jak miód trafia do słoika, a także zajrzycie do pszczół zimą i zobaczycie jak się miewają o tej porze roku. Oczywiście poznacie także budowę pszczół, dowiecie się jak długo żyją, dlaczego żądlą, czy kto jest z nimi spokrewniony.

To naprawdę ogromna dawka wiedzy!

Bardzo polecamy.

„Pszczoły i ich niezwykły świat”

Tekst: Reichenstetter Friederun

Ilustracje: Döring Hans-Günther

Przekład: Magdalena Jałowiec

Oprawa: twarda

Ilość stron: 32

Seria: Przyroda to przygoda

Dla dzieci: 3-9 lat

Wydawnictwo JEDNOŚĆ

Wydawnictwo Jedność - Photos | Facebook

Dodaj komentarz