„Skrzydlaty dzień. Skrzydlata noc” seria Otulone nocą – Wydawnictwo WILGA

Zapraszam Was dziś na piękną lekcję przyrody! Wydawnictwo Wilga po raz kolejny urzekło nas nowym tomem z serii KSIĄŻKI OTULONE NOCĄ.

„Skrzydlaty dzień, skrzydlata noc” to wartka, ciekawa opowieść, połączona z informacjami o lesie i jego mieszkańcach, a wszystko uzupełnione o piękne ilustracje, ze świecącymi elementami!

Idealna lektura dla młodego miłośnika przyrody i dla każdego, kto kocha wyjątkowe, nietuzinkowe książki.

koszyk

Akcja książki rozgrywa się latem. Na kolorowej, kwietnej łące, spokojne i piękne życie wiedzie motyl Rusałka Pawik. Zna dobrze reguły życia w przyrodzie i wie kiedy należy schronić się przed niebezpieczeństwem, jednak pewnego dnia ogromny podmuch wiatru zanosi go w głąb lasu, wprost do pajęczej sieci. Przerażony owad doskonale wie, że znalazł się w niebezpieczeństwie, jednak znajduje pomocną dłoń, poznaje bowiem ćmę, która ratuje go z opresji. Motyl nocny rozpoczyna wędrówkę z Rusałką Pawik, ukazując mieszkańców lasu, których spotkać można właśnie nocą. Poznacie świetliki, dużych rozmiarów zmierzchnicę trupią główkę, posiadające zdolność echolokacji – nietoperze, puszczyki, czy znane z pięknego śpiewu – słowiki. O każdym z nich autorka zamieściła wiele ciekawostek. Czy nasz główny bohater powróci na łąkę z ukochanymi wrotyczami? Czy ta podróż zakończy się szczęśliwie? Koniecznie warto się o tym przekonać i sięgnąć po opowieść, która łączy w sobie przygodową historię, z dużą dawką przyrodniczych faktów.

Ta urocza książka zabierze Was w leśne ostępy, pokaże piękno przyrody i udowodni, że warto pomagać każdemu, bez względu na to, jak bardzo się różnimy. Jest pięknie wydana, a zamieszczona w samym środku świecąca rozkładówka skradnie każde serce, nie tylko dziecięce.

Bardzo polecamy! Jeśli nie znacie innych tomów z serii to koniecznie zajrzyjcie tutaj: KLIK

Wydawnictwo Wilga - Home | Facebook

Dodaj komentarz