Skorek i czarownica – Wydawnictwo NOWA BAŚŃ

Jeśli kochacie przygodowe powieści, z nutką magii, grozy i fabułą, od której trudno się oderwać to dziś mam dla Was coś nietuzinkowego! Coś bardzo nietuzinkowego!

„Skorek i czarownica” to bardzo intrygująca opowieść, którą skradła nasze serca już od pierwszej strony. Dynamiczna, zaskakująca akcja i różnorodne charaktery bohaterów, sprawiły że nie mogliśmy dawkować jej sobie po kilka rozdziałów dziennie. „Pochłonęliśmy” ją w jedno popołudnie!

koszyk

Pewnego dnia sierociniec Świętego Morwalda odwiedzali dorośli, którzy pragnęli przygarnąć pod swój dach dziecko. Tylko jedna dziewczynka nie cieszyła się na ten dzień, bowiem Skorek wcale nie chciała opuścić domu dziecka! Była w tym miejscu szczęśliwa, lubiła towarzystwo tutejszych ludzi, niczego się nie bała i miała bardzo silną osobowość. Sądziła, że ten kto ją wybierze z pewnością będzie musiał być dziwakiem, bo ona umiała doskonale przybierać antypatyczny wygląd, zniechęcając do siebie innych. Jednak tego dnia padło właśnie na nią!

Dziewczynka postanowiła potraktować nowy dom jako nowe wyzwanie w życiu, ale z pewnością nie spodziewała się tego, co ją tam spotka! Dom przy Alei Lipowej numer 13 zdawał się być zwyczajnym domem, ale Bella Jaga, która przygarnęła dziecko nie była zwyczajną kobietą, ale czarownicą! Skorek wcale się tego faktu nie wystraszyła, marzyła wręcz, by ktoś kiedyś nauczył je magii… Okrutna czarownica, opętany Mandragor i gadający kot Tomasz będą dla Skorka nową rodziną, której dziewczynka udowodni, kto tu naprawdę rządzi. Z takim charakterem, wielką odwagą i marzeniami można osiągnąć wiele!

Baśniowy klimat powieści, uzupełniony o oryginalne ilustracje sławnej japońskiej artystki sprawia, że można poczuć się jak we wnętrzu prawdziwej przygody. Książkę czyta się z przyjemnością, z zachwytem, z fascynacją czekając co wydarzy się dalej. Myślę, że to ciekawa lektura nie tylko dla dzieci, bowiem dorosłym także sprawi wiele przyjemności.

Na podstawie książki powstała baśniowa animacja komputerowa, za którą stoją Hayao i Goro Miyazaki z ich legendarnym studiem Ghibli. Dostępna w Polsce dzięki platformie Netflix.

Bardzo polecam!

„Skorek i czarownica”

Tekst: Diana Wynne Jones

Ilustracje: Miho Satake

Przekład: Danuta Górska

Oprawa: twarda

Ilość stron: 140

Dla dzieci: 7+

Wydawnictwo: NOWA BAŚŃ

Logo wydawnictwa Nowa Baśń

Dodaj komentarz