Gdzie jest Pulpo? – Wydawnictwo DWUKROPEK

Przyszła wiosna, a wraz z nią mój piękny patronat! „Gdzie jest Pulpo?” to kolorowa, bajkowa książka autorstwa Barbary Gawryluk, z ilustracjami Joanny Rusinek. Intrygująca, przygodowa opowieść o psiakach z kamienicy zainteresuje każdego przedszkolaka. Jest pięknie wydana!

koszyk

Żółtą kamienicę znają wszyscy mieszkańcy osiedla. Miejsce czaruje kolorami, różanymi kwietnikami i ludźmi, którzy całym sercem kochają psy. Na drugim piętrze mieszka czarny kundelek Pynio, na parterze wiekowy mopsik Pulpo, ponadto jest jeszcze kundelek Bezik i jamniczka Fibi. Obok kamienicy znajduje się urokliwy park i wybieg dla psów, gdzie często sąsiedzi spotykają się na wspólnych spacerach. Zawsze jest tam gwarno i wesoło.

Pewnego dnia w Pawilonie, który mieści się w parku, jedna z lokatorek kamienicy, ilustratorka, pani Renata przygotowuje wystawę swoich prac, na którą zaprosiła sąsiadów. Wernisaż cieszy się dużym powodzeniem, wszyscy z radością i przejęciem podziwiają psie portrety, są także przemówienia, okrzyki zachwytów, brawa, ale dzieje się też coś smutnego… Znika Pulpo, starszy piesek, który wszystkiego się boi i który z pewnością przestraszył się zamieszania i tłumu ludzi. Rozpoczyna się akcja poszukiwawcza, w którą włączają się wszyscy, nawet inne psiaki!

Ta przygodowa opowieść łączy w sobie ciepłe, przyjazne, sąsiedzkie relacje, psie przyjaźnie i pewną zagadkę! Z pewnością jesteście ciekawi co stało się z przerażonym Pulpo? Czytając książkę możecie bawić się w detektywów, snuć własne domysły i prowadzić śledztwo wraz z bohaterami. Dynamiczna akcja, różnorodni bohaterowie i przepiękne ilustracje sprawiają, że trudno się od tej pozycji oderwać. Z radością patronuję książce i serdecznie zapraszam Was do jej lektury. Finał z pewnością Was zaskoczy!

„Gdzie jest Pulpo?”

Tekst: Barbara Gawryluk

Ilustracje: Joanna Rusinek

Oprawa: twarda

Ilość stron: 40

Dla dzieci: 3+

Wydawnictwo DWUKROPEK

Znalezione obrazy dla zapytania dwukropek logo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.