Mała kaszalotka i tajemnica nocy – Wydawnictwo WILGA – patronat bloga

Trudno zacząć mi tę recenzję, bo wstęp piszę już piąty raz, ale najlepiej będzie bez owijania w bawełnę – mam dziś dla Was petardę!

„Mała kaszalotka i tajemnica nocy” to mój świeżutki patronat, od którego wciąż nie mogę oderwać oczu. Prawdziwa literacka perła, opatrzona magicznymi ilustracjami, które na dodatek zawierają świecące elementy! Czego chcieć więcej? Dzięki takim lekturom każde dziecko pokocha książki.

Jeśli czytaliście wcześniej książkę „Wielka mała niedźwiedzica” to zapewne wiecie, że seria KSIĄŻKI OTULONE NOCĄ należy do wyjątkowych. Autorka Paulina Chmurska i ilustratorka Elka Grądziel przygotowały wspaniałą ucztę, której z radością posmakują nie tylko dzieci. Te książki oczarują każdego, bez względu na wiek!

„Mała kaszalotka i tajemnica nocy” to ciepła, spokojna, otulająca historia do czytania przed snem. Opowieść zabierze Was w głąb oceanu, gdzie poznacie rodzinę kaszalotów.

Główną bohaterką jest mała samica kaszalota, o imieniu Szarlotta, którą bardzo interesuje otaczający ją świat. Wciąż zadaje pytania i ma jedno marzenie – chciałaby dowiedzieć się, jak wygląda ocean nocą… Choć bliscy zapewniali ją, że pod osłoną nocy nic specjalnego się nie dzieje, ona postanawia przekonać się o tym na własnej skórze! Wyrusza na wycieczkę po oceanie, podczas której poznaje świecącą meduzę, zatopiony okręt, rafę koralową, ryby, a nawet gwiazdy. Niestety wpada także w niebezpieczeństwo, bowiem zagrożeniem dla niej staje się rybacka sieć. Na szczęście wszystko dobrze się kończy, bo siła i wsparcie najbliższych dodaje mocy!

Czytaliśmy tę książkę już kilka razy i za każdym kolejnym odnajduję w niej coś nowego. Autorka idealnie przeplata tu wartką, ciekawą opowieść z dużą dawką przyrodniczych ciekawostek. Dowiecie się jak duże są kaszaloty, ile śpią, jak żyją, czym się żywią i w jaki sposób się komunikują. Przekonacie się także kto jest ich największym wrogiem i zobaczycie co można znaleźć na dnie oceanów. To tylko kropla w morzu, dużo więcej faktów znajdziecie na kartach opowieści.

Walorem książki są ilustracje. W nich naprawdę rozgrywa się magia! Trudno oddać ich urok na zdjęciach, trzeba się nimi napawać osobiście, z bliska. W książce znajdziecie także rozkładówkę ze świecącymi stworzeniami, które zamieszkują ocean. Wystarczy umieścić ją na chwilkę pod lampką, a później zgasić światło i już można napawać się świecącymi obrazkami krylu, ukwiału, kałamarnicy, meduzy i innych wodnych stworzeń.

Urocza historia, z mądrymi, wartościowymi przesłaniami, porcją wiedzy i wyjątkowymi obrazami. Warto mieć ją w swojej biblioteczce. Mam nadzieję, ze seria będzie się regularnie rozrastała, bo jest wyjątkowa.

koszyk

„Mała kaszalotka i tajemnica nocy”

Tekst: Paulina Chmurska

Ilustracje: Elka Grądziel

Dla dzieci: 4+

Oprawa: twarda

Ilość stron: 48

Wydawnictwo WILGA

Wydawnictwo Wilga - Home | Facebook

2 thoughts on “Mała kaszalotka i tajemnica nocy – Wydawnictwo WILGA – patronat bloga

Dodaj komentarz