Skąd pochodzi nasze jedzenie? – Wydawnictwo SAM

Dziś zabieram Was w kulinarny świat! Nakładem wydawnictwa SAM ukazała się bardzo ciekawa i przystępie przygotowana książka o produktach spożywczych. To niezwykle potrzebna, szczególnie we współczesnym świecie lektura.

Książka wydana jest w bardzo dużym formacie, a jej autorką i ilustratorką jest Julia Dürr.

koszyk
Wszystkie książki z 20% rabatem na hasło: SAM9 – tylko do końca środy –
14 kwietnia!

Książka jest bardzo przejrzyście i ciekawie przygotowana. Znajdziecie w niej siedem produktów spożywczych: mleko, chleb, ryby, mięso, jabłka, jajka i pomidory. Każdemu tematowi poświęcone są aż dwie pełne rozkładówki, dlatego dokładnie i ze szczegółami możecie prześledzić drogę jaką przechodzą dane produkty, by finalnie znaleźć się na talerzu.

Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest pokazanie różnic między tym jak powstaje mleko od rolnika, a jak z fermy mlecznej. Podobnie jest z chlebem – tym z piekarni i z fabryki. Zobaczycie ryby pozyskiwane z kutra i z fermy rybnej, mięso z uboju w gospodarstwie i z rzeźni, jabłka z sadu i z plantacji. Są także jajka z gospodarstwa i z fermy drobiu. Przekonacie się także, czym różni się hodowanie pomidorów z gospodarstwa warzywnego i ze szklarni. Pod koniec znajdziecie ciekawostki o etykietach, kodach QR, oznaczeniach stosowanych na produktach spożywczych.

Autorka w niezwykle profesjonalny sposób przygotowała się do napisania i zilustrowania tej książki. Każde z gospodarstw i zakładów odwiedziła osobiście! Sama zbierała materiały, obserwowała dokładnie odwiedzane miejsca i wspierała się wiedzą merytoryczną od specjalistów. Przygotowała tę książkę rzetelnie, dopracowując każdy detal, tak by jak najlepiej przedstawić temat młodym czytelnikom, choć i dorośli wiele z niej zaczerpną!

Dzieci mają niestety coraz mniej okazji, by odwiedzić wieś i zobaczyć na własne oczy kury, krowy, czy sady. Warto pokazać im, jak to wszystko wygląda. Ta książka uświadamia, edukuje i przede wszystkim bardzo ciekawi. Często i chętnie do niej wracamy i bardzo serdecznie polecamy!

„Skąd pochodzi nasze jedzenie?”

Tekst i ilustracje: Julia Dürr

Oprawa: twarda

Ilość stron: 40

Dla dzieci: 4+

Wydawnictwo SAM

http://wydawnictwosam.pl/img/cms/glowne/logo.jpg

Dodaj komentarz