Potkin & Stubbs. Na tropie upiornego Podpalacza – Wydawnictwo ZIELONA SOWA

Czy Wasze dzieci lubią książki detektywistyczne? Moje kochają! Przeczytaliśmy ich już sporo, ale na szczęście wciąż pojawią się nowe.

Dziś o jednej z nich napisała Michasia. Zapraszam na recenzję 🙂

koszyk

„Potkin & Stubbs. Na tropie upiornego Podpalacza” to książka, o której przeczytaniu zamarzy każdy młody detektyw. Główna postać, niezwykła i różniąca się od innych, szarych ludzi, Lil Potkin ma tendencję do wtykania nosa w nie swoje sprawy. Marzy o tym, żeby w przyszłości zostać prawdziwą dziennikarką śledczą i pracuje nad pasjonującym artykułem, jednak mimo całodziennego włóczenia się po ulicy niczego ciekawego nie znajduje…

Pewnego dnia życie dziewczyny zmienia się, a wszystko przez to, że postanawia podarować biednemu chłopakowi z przystanku autobusowego kubeczek gorącej czekolady! Nedly, czyli nowo poznany, prosi dziewczynkę o pomoc. Chłopak jednak okazuje się zupełnie kimś… a może czymś innym, niż sądziła na początku, a zagadkę, jaką wspólnie będą mieli za zadanie rozwiązać będzie ponad ich siły. Dlatego w ich małym składzie pojawia się ktoś jeszcze!

Wspólnie z główną bohaterką mamy szansę rozwiązać naprawdę poważną, poplątaną sprawę. Zaczyna się od niewinnego podpalenia, lecz w miarę upływu czasu zostaje rozplanowywana tajemnica morderstwa. Nikt nie wierzy w zwykły zbieg okoliczności. W miarę upływu czasu poznajemy kolejne szokujące informacje związane z bohaterami. Presja czasu, pod którą działają bohaterowie spowoduje większe kłopoty, a prawdziwe pakowanie się w to, w co nie powinno sprawia, że książka jest naprawdę pasjonująca.

Historia przeznaczona jest głównie dla trochę starszych czytelników (9+). Jest naprawdę świetna pod względem czasem przerażającej akcji i niesamowitych bohaterów… podobnych przygód nie znajdziecie w żadnej innej książce! Cechą, bardzo rzadką, pojawiającą się tu, jest to, że nie można tak naprawdę przewidzieć akcji, nie można domyśleć się tego, jak książka się skończy, ani jakie dokładnie wydarzenia nastąpią na kolejnej stronie. Cała historia wciąż trzyma nas w napięciu, co jakiś czas pojawiają się ważne tematy, również związane z polityką. Dziwne i niespodziewane zwroty akcji sprawiają, że nie możemy się oderwać od lektury, a liczba kryminalistów na pewno was zadziwi. Lecz to oczywiście nie wszystko. W środku znajdziemy również kilka ilustracji, czasem powodujące u nas gęsią skórkę.

Książka opowiada o ogromnej przyjaźni między dwoma całkowicie innymi osobami, pokazuje nam, że często nie wierzymy w to, czego nie możemy dostrzec, że zawsze trzeba wierzyć w sukces, a dodatkowe kłopoty wcale nie są takie złe. Autorka poprzez tę niesamowitą historię porusza również to, że czasem warto posłuchać innych i uwierzyć w ich nawet najbardziej zwariowane historie, ponieważ każda z nich może mieć w sobie ziarnko prawdy… kilka drobnych, lecz ważnych spraw, związanych z polityką również tu znajdziemy, ale to nie jedyne mądrości, dla których warto sięgnąć po tę powieść. Jestem pewna, że książka spodoba się osobom, które interesuje praca detektywa i wszelkie zagadki. Długie tajemnice, których rozwiązanie może potrwać miesiące pojawiają się tu dość często, a sam koniec na pewno nie wygląda tak jak można by sądzić. Ogromnie polecam ten tom, ponieważ mało jest podobnie wciągających książek, które można czytać godzinami. Idealna książka nie tylko na Halloween, lecz również na nudne dni czy gorszy humor. Ta pasjonująca historia na pewno przypadnie do gustu także osobom, które interesują się duchami i paranormalnymi zdolnościami. Bardzo polecam!

Michalina, lat 13

„Potkin & Stubbs. Na tropie upiornego Podpalacza”

Tekst: Sophie Green

Ilustracje: Karl Mountford

Oprawa: miękka

Ilość stron: 320

Dla dzieci: 9-13 lat

Wydawnictwo Zielona Sowa

Zielona Sowa

Dodaj komentarz