SERIA Star Stable „Soul Riders. Kamienny krąg” TOM 2- Wydawnictwo ZNAK EMOTIKON

Kto kocha konie? – Misia!

Kto kocha książki? – Misia!

Idealnym połączeniem dwóch pasji Misi jest szwedzka seria przygodowych powieści ze świata Star Stable.

Dziś o nowym tomie kilka słów napisała… Misia 🙂

Zapraszam na recenzję i zdradzę Wam jeszcze, że grę Star Stable pokochały setki tysięcy dziewczynek na świecie, Misia też 🙂

TUTAJ zajrzyjcie do innych książek w serii!

koszyk

Od kiedy piętnastoletnia Lisa Peterson przybyła na wyspę Jorvik, jej życie, podobnie jak życie pozostałych dziewczynek: Lindy, Anne i Alex, uległo zmianie o sto osiemdziesiąt stopni. Wariackie wydarzenia, które miały wtedy miejsce, miały być jedynie początkiem koszmarnych zdarzeń i wyzwań jakie czekały na nasze bohaterki.

Anne przepada bez śladu. Kryształy Pandorii uwięziły ją w swoich różowych szponach, nie pozwalając jej uciec. Przebywanie tam przypominało najgorsze koszmary, jakie zdarzyło wam się śnić. Dziewczyna utknęła i nie była w stanie się wydostać. Jedyne osoby, które mogłyby jej pomóc znajdowały się za daleko. To jednak nie wszystkie smutki tej bohaterki. Nie dość, że utknęła w nierzeczywistości Pandorii, to jeszcze straciła swojego ukochanego konia, Concorda. Odszedł i wiedziała, że już nigdy go nie zobaczy.

Wszystko to wina Miny, z pozoru niewinnej dziewczynki, którą poznaliśmy w poprzednich tomach. Od początku postać ta budziła wątpliwości w Jeźdźcach Duszy, których nieustannie okłamywała. Mimo tego, Lisa, Alex i Linda jej zaufały, a teraz ponosiły koszmarne konsekwencje tej decyzji. Dziewczyny, zrozpaczone z powodu straty Concorda i Annie, nie mają pojęcia co robić dalej. Napomknąć warto, że ich życie prywatne, te poza stajnią i magią także nie układa się najlepiej. Ich jedyną nadzieją są druidzi. Nikt jednak nie spodziewa się, że magiczne miejsce w postaci sekretnego kręgu także jest zagrożone!

Wie o tym tylko… Mina! Co dziewczyna zrobi z tym sekretem? Czy znów zdradzi jeźdźców duszy? Bohaterka o ciekawej historii i osobowości staje przez trudnym wyborem: ciemność czy światło? Słuchanie swojego serca czy może Jeźdźców Ciemności? Od jej decyzji zależy nie tylko bezpieczeństwo Annie, lecz całej wyspy Jorvik.

Więcej nie zdradzam, bo najlepsze emocje towarzyszą przy samodzielnym odkrywaniu fabuły! Mogę jednak gorąco polecić, bo zaskakująca akcja jest wart odkrycia!

Lektura znajduje się w ścisłym gronie moich ukochanych jeździeckich lektur – i to nie bez powodu! Ta istna perełka wśród jeździeckich historii o pięknej, gorzko-słodkiej przygodzie porusza, wzbudza łezkę współczucia i wciąga na całego. Akcję śledzi się z zapartym tchem w piersiach. Ciągle coś się dzieje – kolejne rzucane kłody pod nogi bohaterom, stawanie na głowie, by rozwiązać problem, nagłe zwroty w akcji i oczywiście zaskakujący finał. Tutaj nie sposób się oderwać, przewidzieć zakończenia czy zanudzić się!

Koniecznie sięgnijcie po tę wspaniałą, wypełnioną cennymi wskazówkami i mądrościami ponad dwustu stronicową powieść! Piękna nauka o postępowaniu w przyjaźni, okazywaniu szacunku zwierzęciu i tworzeniu z nim więzi, cudownie opisane trudne tematy i problemy codzienności. To zarówno zwykłe, codzienne troski i autentyczne problemy życia prywatnego zmieszane z domieszką trudności magicznego świata, opisane tak wspaniale, że nie trudno wyczuć emocje bijące od bohaterów.

Zachwycona jestem także warsztatem autorki, Heleny Dahlgren, która w swojej opowieści stworzyła prawie namacalne emocje. Docenić można także to, że jej bohaterowie nigdy nie są „płascy” czy „biali lub czarni”. Nie są tylko źli lub tylko dobrzy. Każdy charakter ma złożoną przeszłość, która odciska piętno na podejmowanych przez niego decyzjach. Każdy bohater ma jakieś pragnienie, a jago wybory mają uzasadnienie – i to jest piękne!

Książkę uważam za obowiązkową pozycję dla każdego koniarza, który w mniej lub większym stopniu wkręcony jest w życie Jeźdźców Duszy. Dla tych, którzy jeszcze nie mieli przyjemności zetknąć się z tą wyjątkową serią – szczerze zachęcam, bo naprawdę warto! Z podobną przygodą i emocjami nie zetkniecie się w żadnej innej lekturze. Na sam koniec dodam, że w serię najlepiej zagłębiać się po kolei, aby powoli zanurzać się w głęboką historię i zrozumieć nadciągające wydarzenia.

Bardzo polecam. Druga część drugiej trylogii osadzonej w magicznym uniwersum Star Stable jest jak najbardziej udana i satysfakcjonująca. Jest piękna, mimo że wielokrotnie trudna dla jej bohaterów. Zdecydowanie przypadnie do gustu graczom światowego fenomenu, Star Stable jak i czytelnikom, którzy bezgranicznie oddają serce koniom i fantastycznym przygodom. Zainteresowanych odsyłam do lektury, a sama z niecierpliwością oczekuję kontynuacji! Tutaj przypominam recenzję tomu pierwszego: KLIK.

Michalina, lat 14

Soul Riders. Kamienny krąg

SERIA: Star Stable

Tekst: Helena Dahlgren

Przekład: Natalia Szczypuła

Oprawa: miękka

Ilość stron: 208

Dla dzieci: 9+

Wydawnictwo ZNAK EMOTIKON

Dodaj komentarz