„Legenda zabójcy smoków” Dodatek do Smoczej Straży – Wydawnictwo WILGA

„Legenda zabójcy smoków” to prawdziwe cacuszko dla wszystkich fanów Brandona Mulla! Ten bogato ilustrowany dodatek do uwielbianej, bestsellerowej serii Smocza Straż oczaruje każdego fana powieści fantasy.

Na recenzję zaprasza Michasia, największa w naszym domu miłośniczka twórczości Mulla.

koszyk

Książka opowiada legendę starszą niż magiczny rezerwat Baśniobór, czy wspaniała organizacja Smocza Straż. W wasze ręce trafia pilnie strzeżony egzemplarz ściśle związany z początkami zabójców smoków. Jako członkowie Smoczej Straży macie obowiązek ją poznać! Zagorzali fani powinni także zapoznać się z historią powstania Selony, tajemnego magicznego królestwa, z którego wywodzi się Świetny Lud.

Dawno temu król Tytus władał piękną krainą. Królestwo Selony cieszyło się dobrobytem. Nie było jednak bezpieczne, gdyż otaczały je najróżniejsze niebezpieczeństwa. Od północy groźne stada yeti strzegły gór i lodowych szczytów. Szlaki handlowe i wody nękał bezlitosny wampir. Wielkoobszarowymi bagnami na południu władała śmiertelna gorgona. Z kolei na zachodzie zabójczy feniks płomieniami spalał wszystko, co stało mu na przeszkodzie.

Selona rozrastała się, a wraz z nimi chęć powiększenia krainy. Ten cel uniemożliwiały jednak bestie, czyhające z każdej strony. Król poszukiwał chętnego, kto zgładziłby poczwary. Chętnego jednak brak, mimo cudownych nagród czekających na tego, któremu się powiedzie. Nikt jednak nie podjął zadania… Zaraz, a może jednak? Marzycielski nastoletni Konrad ogłasza swoją gotowość do podjęcia misji.

Czy sprosta zadaniu, któremu nie podołali wytrawni wojownicy? Czy zgładzi bestie o śmiertelnych właściwościach? Podoła przeciwnościom, które czekają na jego drodze?

Ta wspaniała literacka uczta o charakterze pradawnej legendy mistycznego świata jest idealnym dopełnieniem serii „Smocza Straż”, wisienką na torcie cyklu o mistycznych, baśniowych istotach, jakimi są smoki. Wkręćcie się w niesamowitą przygodę, poczujcie emocje i poznajcie bohaterów o których nigdy wam się nie śniło!

W historii łatwo się zatracić, oderwać od monotonni codzienności. Książkę „połknęłam” na raz, bo od pomysłowej fabuły nie sposób się oderwać. Ciekawa książka o szokujących zwrotach akcji i zaskakującym finale! Momentami przerażająca, wzbudzająca dreszcze, innym razem aż prosząca o wybuch śmiechu. Fascynująca historia pierwszego zabójcy smoków zachwyca męstwem, cechuje się odwagą i uczy, jak ważna jest prawdomówność.

Na czytelnika czeka spora doza niespodzianek! Oprócz legendy, wnętrze skrywa obszerna, szczegółowa mapa Selony oraz lista ważnych zabójców smoków, wraz z ich okrojoną historią. Fan Smoczej Straży nie przejdzie obojętnie wobec takich cudów!

Oprócz pięknych treści, na zachwyt zasługuje obszernie ilustrowane wnętrze! Mój zachwyt rozpoczął się już od okładki, cudownie pozłacanej. Klimat, który towarzyszy nam od pierwszych stron, pozostaje z nami aż do ostatnich zdań. To baśniowy, fantastyczny miszmasz. Na naszą uwagę zdecydowanie zasłuży samo wnętrze. Wplecione w treść ilustracje Brandona Dormana emanują piękną paletą barw i zasługują na szczere uznanie.

Myślę, że z czystym sercem mogę ją polecić każdemu. Takiej gratki nie może zabraknąć w żadnej biblioteczce pilnego fana twórczości Brandona Mulla. Ten typ literackiej uczty jest idealnym prezentem dla miłośników fantasy, legend czy groźnych lecz pięknych tajemniczych istot bez względu na wiek! Zachwyci każdego nastolatka, ale jestem zdania, że również dorosły nie ulegnie jej urokowi. Gorąco polecam!

Michalina, lat 14

„Legenda zabójcy smoków. Dodatek do Smoczej Straży”

Tekst: Brandon Mull

Przekład: Rafał Lisowski

Ilustracje: Brandon Dorman

Oprawa: twarda

Ilość stron: 96

Dla dzieci: 7+

Wydawnictwo WILGA

Dodaj komentarz