Seria Mali WIELCY – Neil Armstrong – Wydawnictwo SmartBOOKS

Czy Wy także z radością i fascynacją czekacie na każdy nowy tom serii Mali WIELCY?

Od dawna dzielę się na blogu tym wartościowym cyklem książek, ponieważ uważam że tak przyjazna forma sprawia, że mali czytelnicy z radością odkrywają świat wybitnych osób – od malarek, muzyków i projektantek, po naukowców, polityków, sportowców i odkrywczynie. Wszyscy zapisali się w dziejach świata, a każde z nich było kiedyś dzieckiem, które miało marzenia.

Najnowszy tom opowiada historię astronauty, Neila Armstronga. Ten skromny człowiek bardzo inspirował, by sięgać gwiazd.

koszyk

Neil od małego pragnął zostać pilotem. Już w wieku sześciu lat odbył pierwszy lot, a w dniu szesnastych urodzin spełnił wielkie marzenie i odebrał licencję pilota, niedługo później odbywając pierwszy lot. Miał wielkie pragnienie zdobywania wiedzy o samolotach, dlatego rozpoczął studia z inżynierii lotniczej, które niestety przerwała wojna. Wkrótce został wysłany na misję jako pilot wojskowy, a jego samolot został zestrzelony. Neil otrzymał wówczas medale za odwagę, a po zakończeniu wojny ukończył studia i został pilotem doświadczalnym. Odznaczał się nie tylko wielką determinacją i pracowitością, ale także szczęściem, bo mimo, iż za późno złożył swoje zgłoszenie do NASA to udało mu się dostać na misję i jako pierwszy w historii dokonał połączenia dwóch pojazdów na orbicie. O mało nie przepłacił tego życie, dając pewność że będzie idealnym człowiekiem do poprowadzenia pierwszego lotu na Księżyc!

Jesteście ciekawi jak dalej potoczyło się życie Neila? Koniecznie sięgnijcie po książkę. To niezwykle inspirująca opowieść, która udowadnia, że warto pielęgnować marzenia, które dzięki pracowitości i wytrwałości mają szansę się ziścić! Urzekła mnie historia tego skromnego człowieka. To niesamowite, że mimo takiej sławy stronił od zainteresowania mediów i wiódł zwyczajne życie na farmie, zostając wykładowcą. Całe życie robił to, co kochał tak bardzo!

Polecam serdecznie nowy tom i jak wcześniejsze tytuły.

„Mali WIELCY. Neil Armstrong”

Tekst: María Isabel Sánchez Vegara

Ilustracje: Christophe Jacques

Oprawa: twarda

Ilość stron: 36

Dla dzieci: 4+

Wydawnictwo SMART BOOKS

One thought on “Seria Mali WIELCY – Neil Armstrong – Wydawnictwo SmartBOOKS

Dodaj komentarz