SERIA „Bajeczki z morałem” – Wydawnictwo PRYZMAT

Już od czterech lat polecam Wam serdecznie kartonową serię książek dla maluszków od wydawnictwa Pryzmat. Wiem, że bardzo pokochaliście przygody tych zwierzęcych bohaterów i z chęcią sięgacie po kolejne tomy, które regularnie się pojawiają.

Z radością patronuję serii „Bajeczki z morałem” autorstwa Anny Prudel, z ilustracjami Marcina Południaka.

Nie są to zwykłe książki – każda z nich niesie wartościowe przesłanie, dlatego doceniam je bardzo i polecam Wam serdecznie.

Dziś zapraszam na wpis o czterech świeżutkich nowościach, które aktualnie możecie kupić w sieci sklepów Biedronka 🙂

„Jeżyk Samotnik”

W wysokiej, pustej wieży zamieszkał jeż – samotnik. Gdy był mały nie udało mu się zaprzyjaźnić z innym jeżem, stąd bardzo zraził się do nowych znajomości i wybrał samotne życie, które po pewnym czasie bardzo mu się sprzykrzyło. Zapragnął towarzystwa, ale czy odważył się wyciągnąć łapkę na nowe znajomości?

Świetna historia o byciu otwartym na przyjaźnie. To także cenna lekcja odwagi, otwartości na drugiego człowieka i radości z posiadania przyjaciół.

„Świnka Alinka”

Na farmie wśród wielu zwierząt żyje sobie mała świnka Alinka. Jest bardzo ciekawa świata i niezwykle energiczna, do tego wciąż wyprawia się na samotne przechadzki po okolicy. Czasem niepostrzeżenie wymyka się z domu, aż pewnego dnia gubi się w lesie…

Mądra, cenna i bardzo potrzebna opowieść o tym, żeby zawsze trzymać się blisko rodziców i nigdy nie oddalać się samemu.

„Flaming Karmazynek”

Pewien flaming karmazynowy pragnie zostać najpiękniejszym ptakiem i wciąż stroi się przed lustrem. Kupuje ogromne ilości ekskluzywnych ubrań, butów i dodatków i wciąż mu mało. Po pewnym czasie bardzo frustruje się nadmiarem rzeczy w domu, które go przytłaczają i męczą. Czy jest mądry sposób na pozbycie się nadmiaru?

Cenna opowieść o roztropności, umiarze i nadmiernemu konsumpcjonizmowi. To także świetna lektura podpowiadająca co zrobić z rzeczami, z których już nie korzystamy.

„Mrówka Anielka”

Wielkie zdziwienie zapanowało w leśnym przedszkolu gdy pewnego dnia zaczynają ginąć różne rzeczy. Zaczęło się od książki, później zniknęły kredki i warcaby… Nikt nie domyślał się czyja to sprawka, a wszystko wyjaśniło się zupełnie przypadkiem!

Mądra opowieść o dzieleniu się zabawkami, szacunku do rzeczy pożyczonych i uprzejmości.

Bardzo polecam tę serię. Znajdziecie w niej nietuzinkowe historie, które pozwolą mądrze spojrzeć na świat i codzienność. Idealnie sprawdzą się dla małych odkrywców, którzy lubią aktywnie czytać i rozmawiać, poruszając ważne tematy.

Koniecznie zerknijcie na inne tomy w serii: KLIK

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.