„Tata Oli i piłkarska gorączka” – Wydawnictwo DWUKROPEK

Dziś przedpremierowo zapraszam Was na recenzję trzynastego tomu o przygodach Taty Oli 🙂

Duńska seria książek już od czterech lat ukazuje się w Polsce nakładem wydawnictwa Dwukropek. Przez ten czas zebraliśmy w naszej biblioteczce pokaźną kolekcję przezabawnych perypetii taty i dwójki jego dzieci. Autorem serii jest Thomas Brunstrøm, a ilustracje przygotowuje Thorbjørn Christoffersen.

Seria spodoba się dzieciom w wieku około 5 – 10 lat oraz wszystkim dorosłym, którzy z przymrużeniem oka patrzą na życie! Każdy tom można czytać niezależnie.

Trzynasty tom, zatytułowany „Tata Oli i piłkarska gorączka” zapewni Wam wiele emocji i to nie tylko z piłkarskiej murawy 🙂

koszyk

Pewnego dnia podczas wspólnej gry w piłkę tata Oli odkrywa u córki talent! Z miejsca namawia Olę, by ta zapisała się na treningi do klubu piłkarskiego… Z początku mało chętna dziewczynka zgadza się jednak spróbować i już po kilku dniach bierze udział w próbnym treningu. Ola gra w ataku i rzeczywiście okazuje się, że radzi sobie bardzo dobrze, tylko obecność taty jest irytująca… Pełen emocji biega wzdłuż linii bocznej, wrzeszcząc na całe gardło. Po kolejnym treningu nie jest lepiej, mało tego – lada dzień ma się odbyć ważny mecz, na który tata oczywiście także zaplanował się wybrać!

Jak to jest z dziecięcymi pasjami? Dajemy naszym pociechom samodzielnie wybrać hobby, czy próbujemy zaszczepić w nich własne niespełnione marzenia? Czy każdy musi pędzić po szkole na zajęcia dodatkowe, czy może tak jak Ola niektórzy chcą mieć ten czas wolny i wykorzystać go zwyczajnie, wspólnie z rodziną, np. piekąc ulubione ciasto czekoladowe?

Dużo humoru przeplata się z ciekawymi przemyśleniami. Warto umożliwiać dzieciom próbowania nowych rzeczy, warto zachęcać do aktywności, jednak przede wszystkim nie należy niczego narzucać, niech to będzie ich wybór, ich prawdziwa pasja. Jak zwykle ekscentryczny tata Oli dał popis swojego nietuzinkowego sposobu bycia, a i Edek Was nie zawiedzie 😉

Bardzo polecamy i koniecznie sięgnijcie także po inne tomy.

SERIA: TATA OLI

Tom I – Tata Oli już nie chce być dorosły
Tom II – Zwariowane wakacje taty Oli
Tom III – Z tatą Oli na biwaku
Tom IV – Gwiazdka z tatą Oli
Tom V – Tata Oli jest chory
Tom VI – Obciachowe pomysły taty Oli
Tom VII – Kiedy tata Oli był mały
Tom VIII – Tata Oli przeklina
Tom IX – Tata Oli nie umie przegrywać
Tom X – Tata Oli zostaje jutuberem 
Tom XI – Tata Oli rusza do akcji
Tom XII – Tata Oli umie wszystko 
Tom XIII – Tata Oli i piłkarska gorączka

„Tata Oli i piłkarska gorączka”

Tekst: Thomas Brunstrøm

Przekład: Edyta Stępkowska

Ilustracje: Thorbjørn Christoffersen

Oprawa: twarda

Ilość stron: 32

Dla dzieci: 5+

Wydawnictwo DWUKROPEK

TUTAJ PRZECZYTASZ RECENZJE INNYCH TOMÓW W SERII: klik!

Dodaj komentarz