„Księga wyjątkowych talentów” – Monika Kołodziej

Książki dla dzieci mają tak wyjątkową moc, że potrafią zmieniać życie!

Monika Kołodziej po raz kolejny urzekła nas swoją najnowszą powieścią. „Księga wyjątkowych talentów” to bardzo mądra, wartościowa i poruszająca lektura, która ukoi, przyniesie zrozumienie i udowodni jak ważny jest dialog oraz wyrażanie swoich uczuć i emocji. To wielowymiarowa historia, dotykająca tematu śmierci bliskiej osoby, odkrywania talentów, szacunku do pracowitości i poświęcenia.

Niepozorna okładka skrywa bogate wnętrze, wartką akcję i bardzo dużo mądrości, roztropności oraz rodzinnej bliskości, która choć czasem przeżywa trudności, nieporozumienia i trudne chwile to jest fundamentem szczęścia i miłości.

koszyk

W malowniczym miasteczku, otoczonym wzgórzami i srebrzystymi strumieniami żyje sobie dwójka rodzeństwa: Antoś i Zuzia, wraz ze swoją ukochaną babcią Bunią. Ich życie toczy się spokojnie, beztrosko. Babcia każdy dzień zaczyna od malowania obrazu w swojej domowej pracowni, a później z radością krzątała się w kuchni, przygotowując wnukom rozmaite potrawy, rozpieszczające ich podniebienia. Pewnego dnia babcia podarowała rodzeństwu niezwykłą księgę! W tej dostojnej, eleganckiej lekturze zawarto wszystkie talenty jakie posiadali ich przodkowie. Ale są to talenty nietuzinkowe, bo magiczne! Każdy członek rodu może wybrać sobie jeden z nich i dalej z niego korzystać. To naprawdę coś oszałamiającego i zadziwiającego! Dzieci mogły przetestować wybrane przez siebie talenty i wybrać po jednym z nich, które będą dalej pielęgnować i rozwijać. Wybór nie był łatwy, a do tego smutek wypełniał serca dzieci kiedy babcia zaczęła tracić siły, słabnąć, aż pewnego dnia odeszła na zawsze…

Strata ukochanej babci i jedynej opiekunki bardzo zmieniła życie dzieci. Czas żałoby wypełniała złość, smutek, obojętność, niechęć do życia. Tak bardzo brakowało im Buni. Między rodzeństwem rozpoczęła się rywalizacja, zazdrość, aż każdego dnia zaczęli się od siebie oddalać… Cały czas posiadali jednak jej miłość i wspomnienia w swoich sercach, a także talenty, które właśnie teraz bardzo wpłyną na ich życie!

Jesteście ciekawi jakie magiczne zdolności wybrały dzieci? Co takiego wydarzy się, gdy jedno z nich zostanie porwane ze względu na swój wyjątkowy, produktywny talent?

Och, jak wiele dobra niesie ta książka! Choć porusza smutny, bolesny temat śmierci ukochanej osoby to wypełnia czytelnika ciepłem, optymizmem, chęcią do życia! Historia Zuzi i Antosia pomoże młodym czytelnikom zrozumieć, że mają prawo do każdej emocji, do własnego przeżywania żałoby i przejścia tego czasu po swojemu. Powieść udowadnia także, że talent jest jedynie zalążkiem sukcesu, całą resztę trzeba sobie samemu wypracować sumiennością, determinacją, poświęceniem.

To nie tylko wartka, ciekawa i mądra przygodowa powieść. To coś znacznie więcej!

Ciekawym wyróżnikiem książki są także objaśnienia zwrotów i słów, które dla dzieci mogą być nowymi, nieznanymi pojęciami, jak choćby: abstrakcyjne dzieło, tajniki kulinarne, robić komuś wyrzuty, mieć wszystko pod kontrolą, emanować profesjonalizmem, zatopiony w myślach i wiele więcej!

Piękne, barwne ilustracje przygotować Zuzanna Kledzik.

Bardzo polecam. Cudowna lektura dla dzieci i dorosłych.

„Księga wyjątkowych talentów”

Tekst: Monika Kołodziej

Ilustracje: Zuzanna Kledzik

Oprawa: miękka

Ilość stron: 123

Dla dzieci: 6+

ISBN: 978-83-67348-95-9

Wydawnictwo AGRAFKA

Dodaj komentarz