Seria BAJECZKI Z MORAŁEM „Bałwanek Śnieguś” – Wydawnictwo PRYZMAT

Po raz kolejny zapraszam Was do sięgnięcia po serię wartościowych, mądrych książek, skierowanych do najmłodszych czytelników. Cykl rymowanych historii, zatytułowany „Bajeczki z morałem” to pozycje niosące ważne przesłania. W serii ukazało się już wiele tytułów, w tym trzy świąteczne. Wszystkie wyróżniają się przystępnym językiem, życiowymi historiami i barwnymi ilustracjami. Otrzymałam od Was wiele wiadomości, że zeszłoroczne świąteczne historie były ulubionymi Waszych dzieci i czytaliście je setki razy! Mam dobre wieści, bo w tym roku ukazała się nowa historia, opowiadająca o pewnym bardzo zapracowanym bałwanku. Jestem pewna, że również się Wam spodoba, a przede wszystkim dzieciom.

Tutaj możecie zajrzeć do książek „Niesforny elf” i „Przekorny renifer”.

Tutaj przypominam inne tytuły w serii.

Magia świąt to piękne doznanie, warto ją pielęgnować i zauważać w niej to, co najważniejsze. Bałwanek Śnieguś też ją celebrował. Szorował okna, wieszał pachnące firanki, wybierał prezenty dla bliskich, pisał kartki z życzeniami, stroił choinkę, szykował najwspanialsze potrawy… To była dla niego magia świąt, niestety w tym wszystkim nie zauważał bliskich i nie miał dla nich czasu. Każdego dnia ktoś przychodził, prosił o wspólny czas, o zabawę, ale bałwanek odmawiał, bo dla niego najważniejszy był dobrze przygotowany dom. Niestety szybko okazało się, że pięknie wysprzątany dom i najlepsze potrawy nie dają radości, gdy brak bliskich, z którymi ten wyjątkowy dzień pragniemy celebrować.

Ciekawa, bardzo życiowa historia. Mam wrażenie, że da wiele do myślenia także dorosłym. Często skupiamy się na idealnym domu, porządkach, pięknych prezentach, a zapominamy o tym, co najcenniejsze – o relacjach, uważności, czasie dla najbliższych. Warto uwrażliwiać dzieci na wartości, które są najważniejsze, a ta historia będzie wspaniałym wstępem do wielu rozmów.

Bardzo polecam! Czytajcie z dziećmi i doceniajcie prawdziwą magię świąt.

„Bałwanek Śnieguś”

Seria: Bajeczki z morałem

Tekst: Anna Prudel

Ilustracje: Marcin Południak

Ilość stron: 12

Książka całokartonowa

Dla dzieci: 2+

Wydawnictwo PRYZMAT

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.