Ścieżki matematyki – Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe

Od pewnego czasu, kiedy to moje dzieci przekroczyły szkolne progi zaczęłam zbierać książki, pomagające zrozumieć im matematyczne zagadnienia. Mamy już w swojej biblioteczce kilka ciekawych pozycji, a niedawno skończyliśmy zabawę z tą! Tak – zabawę!

„Ścieżki matematyki” to lektura dla całej rodziny, w której wszyscy mogą wziąć aktywny udział i która nie ma nic wspólnego ze szkolnym podręcznikiem.

Żeby polubić matematykę wystarczy ją zrozumieć, a żeby zrozumieć nie wystarczy godzinami wypełniać setek zadań, warto ją oswoić i sprawić, żeby była przyjemnym treningiem dla umysłu. Ta książka zapewni Wam długie godziny na rozwiązywaniu matematycznych śledztw i odkrywaniu uroków królowej nauk!

koszyk

Matematyka ma w sobie coś z pracy detektywa, dlatego w tej książce poczujecie się jak prawdziwi śledczy, którzy krocząc po wskazanych ścieżkach będą poruszać się tą samą drogą, którą przemierzali wielcy matematycy przeszłości.

Dobrze się przygotujcie, naszykujcie papier w kratkę, kalkulator, ołówek, nożyczki i klej oraz nieskrępowaną wyobraźnię! Tyle w zasadzie wystarczy, by rozpocząć lekturę książki, która pokaże Wam jak ważne jest jasne i logiczne myślenie. Książka składa się z 25 rozdziałów, w których poprzez dobrą zabawę potrenujecie tworzenie spiral, poznacie liczby Fibonacciego, zbadacie desenie, odkryjecie kwadraty magiczne, stworzycie własny tangram, posmakujecie ułamków, zaprojektujecie własne śniegowe wzory, a nawet stworzycie łańcuszki liczbowe, czy kultową już w naszym domu wstęgę Möbiusa oraz wiele, wiele więcej!

Książka jest bardzo pomysłowo przygotowana, bowiem nie znajdziecie tu wszystkiego podanego jak na tacy. Są ślady, poszlaki, dowody, dodatkowe pytania, wszystko po to, by samemu dojść do prawdy i właściwego rozwiązania. To jedna z najciekawszych lektur matematycznych w naszej biblioteczce. Książka udowadnia jak istotna w życiu jest dociekliwość, spostrzegawczość, a nawet dystans do problemu, czy kojarzenie faktów.

Bardzo polecam!

„Scieżki matematyki”

Tekst: Nigel Langdon, Charles Snape

Przekład: Jerzy Trzeciak

Ilustracje: Bartek Brosz

Oprawa: twarda

Ilość stron: 48

Dla dzieci: 13+

Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe

Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.