RYMOWANE ZWIERZĄTKOWO leśne – Wydawnictwo AWM

Nie przegapimy żadnej książki o lesie i jego mieszkańcach, a tym bardziej jeśli to pozycja zilustrowana przez Annę Gensler!

„Rymowane ZWIERZĄTKOWO leśne” z wydawnictwa AWM to cudowna w treści i piękna w obrazach wycieczka przez leśne ścieżki, na których spotykamy jej mieszkańców.

Autorka Katarzyna Moryc poprzez wierszowane opowieści ukazuje charakterystyczne cechy wyglądu i typowe zachowania zwierząt. Dzięki takiej formie dzieci w przyjazny, prosty i przystępny sposób ćwiczą zapamiętywanie, rozwijają wyobraźnię, pobudzają ciekawość światem przyrody, wzbogacają słownictwo, otrzymują solidną dawkę wiedzy, a także uczą się poprzez zabawę.

Na 36 stronach znajdziemy rymowane wiersze o 15 zwierzętach oraz kilka zdań odnośnie nowych lub trudnych dla dziecka pojęć.

Piękna oprawa, wspaniałe barwne ilustracje, a pod koniec coś co mali czytelnicy lubią najbardziej, czyli pytania, dzięki którym możemy sprawdzić swoją wiedzę. Jeżeli dziecko na wszystkie odpowie prawidłowo możemy z dumą wypełnić DYPLOM dla znawczyni lub znawcy (są dwie wersje) zwierząt leśnych.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Co to jest skrzek? Co jest przysmakiem jaszczurek? Jakiego koloru są plamy na głowie zaskrońca? Do czego dzik wykorzystuje błoto? Czym różni się młoda sarna od dorosłej? Co jest kryjówką borsuka? Czy kukułka buduje gniazdo? Czy sójki zimują w Polsce? Czy ryś potrafi wspinać się na drzewa? Czym się żywi dzięcioł? – Ty tylko garstka pytań, na które odpowiedzi znajdziecie w książce. Koniecznie sięgnijcie po tę lekturę. Zachwyci każdego przedszkolaka i jego rodzica. Polecamy!

 

koszyk

 

 

AWM - Agencja Wydawnicza Jerzy Mostowski