Puk, puk! Kto tu mieszka? – Fascynująca podróż w świat przyrody – rozkładane strony! – Wydawnictwo JEDNOŚĆ

Jeżeli zaglądacie do nas od dawna to doskonale wiecie, jak bardzo kochamy przyrodę. Jeżeli nie czytamy aktualnie książki to jesteśmy w lesie, na łące, czy w ogrodzie 🙂 Książki i przyroda to nasze dwie miłości, dlatego dziś zapraszam Was do lektury pewnej cudownej pozycji, w której poznacie ciekawostki ze świata zwierząt i roślin.

Nakładem wydawnictwa Jedność ukazała się książka „Puk, Puk! Kto tu mieszka?”, na którą składają się 22 ciekawe rozdziały. To lektura skierowana do przedszkolaków i dzieci w wieku wczesnoszkolnym.

koszyk

Ta bogato ilustrowana książka opowie Wam o schronieniach, gniazdach, czy norach. Zajrzycie w długie podziemne tunele kretów, poznacie przesypiające co najmniej sześć miesięcy w roku popielice, powędrujecie z mrówkami w głąb ich komór, zaglądając do ich spichlerzy, żłobka, czy cmentarza. Przekonacie się jak bardzo zaradne są ośmiornice, zajrzycie do nor przebiegłych lisów, a także do wnętrza rośliny bromeliowatej. Zobaczycie jak doskonale jest zorganizowana praca w pszczelich ulach, dowiecie się jaki żywot wiodą golce piaskowe i odkryjecie fascynujące życie skorupiaków. Poza tym czekają na Was termity, niesamowite domy budowane przez osy oraz wyprawa w tunele nieświszczuków, czy borsuków.

To tylko namiastka tego, co znajdziecie w książce! W jej zakamarkach i na rozkładanych stronach kryje się mnóstwo ilustracji i ciekawych zagadnień. Świat przyrody składa się ze wspaniałych architektów, warto ich poznać. Bardzo polecam Wam tę pozycję do oglądania, czytania, zachwycania się. To wartościowa lektura dla całej rodziny, a dla dzieci wspaniała lekcja przyrody.

„Puk, puk! Kto tu mieszka?”

Tekst: Cristina Banfi, Cristina Peroboni

Ilustracje: Giulia De Amicis

Tłumaczenie: Krzysztof Kietzman

Oprawa: twarda

Ilość stron: 64

Dla dzieci: 4+

Wydawnictwo JEDNOŚĆ

Wydawnictwo Jedność - Photos | Facebook

Dodaj komentarz