Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Dookoła świata. Nowy Jork – Wydawnictwo WILGA – patronat bloga

Dla wszystkich miłośników przygód Emi mam wspaniałą wiadomość. Styczeń przywitał nas nowym tomem i kolejnymi ciekawymi perypetiami grupki przyjaciół i ich rodziców.

Z książką „Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Dookoła świata. Nowy Jork” wybierzecie się w podróż życia i to bez wychodzenia z domu!

Z wielką radością objęłam ten tytuł patronatem, bo z Emi kumplujemy się od lat i jest to jedna z naszych ulubionych serii przygodowych. Lekka, wciągająca fabuła, dużo humoru i tajemnicze misje – tym charakteryzuje się ten cykl książek. Jeśli jeszcze nie mieliście okazji poznać Emi to warto nadrobić zaległości, bo seria liczy kilkanaście tytułów, a każdy można czytać niezależnie. Będzie to idealna lektura dla dzieci w wieku około 6-12 lat i nie tylko dla dziewczynek! W Tajnym Klubie Superdziewczyn i Jednego Superchłopaka jest miejsce dla każdego. Moi synowie bardzo polubili tę serię i choć w pierwszej kolejności książki przejmuje córka, to później ja czytam je z chłopcami i razem doskonale się bawimy.

koszyk

Czas pandemii i ograniczeń zdecydowanie nie sprzyja podróżom, ale na szczęście możemy w jednej chwili przenieść się w dowolne miejsce świata za sprawą książek. Bardzo się cieszę, że autorka Emi przygotowała nam taką podróż! Czytając książkę z dziećmi czułam, że towarzyszymy bohaterom na każdym kroku. Razem z grupką przyjaciół zwiedziliśmy największą metropolię w Stanach Zjednoczonych – Nowy Jork!

Nigdy nie mieliśmy okazji odwiedzić Stanów Zjednoczonych, dlatego tym bardziej się cieszę, że odbyliśmy taką literacką podróż. Emi i jej przyjaciele odkrywali uroki Nowego Jorku, a my wraz z nimi. Poznaliśmy Statuę Wolności, most Brookliński, Wall Street, luksusową Piątą Aleję, Empire State Building, Broadway, Central Park i wiele innych, niezwykłych miejsc.

Na dzieci czekała także tajna misja, związana z pięknym psem Astorem, ale nie zdradzę nic więcej!

Książka aż kipi od ciekawostek i faktów na temat miasta, które nigdy nie zasypia. Dzięki niej poznaliśmy historię żółtych taksówek, zwiedziliśmy metro, które jest największym system podziemnej kolei miejskiej na świecie, liczącym aż 472 stacje, a także „spróbowaliśmy” lokalnych smakołyków. Rzuciliśmy okiem an Truskawkowe Pola i przyjrzeliśmy się z bliska słynnemu obrazowi Vincenta van Gogha „Gwiaździsta noc”. Ach, wspomnień mamy co niemiara, a o wszystkich atrakcjach przeczytacie w książce.

Bardzo polecamy! To nie tylko pełna emocji i perypetii opowieść, ale także duża dawka wiedzy, historii i wskazówek, które można wykorzystać szykując własną podróż do Nowego Jorku. Książkę czyta się jednym tchem.

„Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Dookoła świata. Nowy Jork”

Tekst: Agnieszka Mielech

Ilustracje: Magdalena Babińska

Ilość stron: 224

Dla dzieci: 6+

Wydawnictwo Wilga

Wydawnictwo Wilga - Home | Facebook

Dodaj komentarz