Pod tym samym niebem – Wydawnictwo ADAMADA – patronat bloga

Nowy rok przywitał nas wspaniałymi książkami! Bardzo się cieszę, że wiele tych magicznych i wyjątkowych pozycji mogłam objąć patronatem. W lutym nakładem wydawnictwa Adamada ukaże się urocza, ciepła, wzruszająca książka „Pod tym samym niebem”, a ja już dziś chciałam podzielić się z Wami wrażeniami z jej lektury!

Książka dostępna będzie w sprzedaży od 18 lutego 2021 r.

Bohaterami tej opowieści jest dwoje dzieci z odległych stron świata. Każde z nich marzy o przyjacielu i wierzy, że hen daleko na pewno ktoś taki na niego czeka. Gdy u jednego świeci słońce, na niebie drugiego wznosi się księżyc, a gwiazdy na niebie potrafią nawet zainspirować!

Pewnego wieczoru mały chłopiec wpada na świetny pomysł i przygotowuje niespodziankę dla tej drugiej, nieznanej osoby. Wysyła gołębia w długą trasę i koperta z prezentem trafia w ręce dziewczynki. Taki nieoczekiwany prezent może bardzo dużo zmienić!

Jesteście ciekawi jak odwdzięczy się mała dziewczynka? Co takiego podaruje w zamian tajemniczemu przyjacielowi? Przekonajcie się sami – zapraszam do lektury.

Bardzo doceniam takie nieoczywiste książki, z których można czerpać wiele emocji i tematów do rozmów z dziećmi. Każdy z nas pragnie mieć kogoś bliskiego, ale czasami najmłodszym trudno jest zrobić ten pierwszy krok. Dzięki tej historii dzieci umocnią się w przekonaniu, że warto próbować, bo nasza odwaga może komuś rozświetlić szary, ponury dzień i rozgrzać jego serce. Przyjaźń jest piękną wartością, a na każdego z nas czeka ten ktoś, wyjątkowy.

Magiczna historia, z przepięknymi ilustracjami. Warto o niej rozmawiać. Wcześniej czy później każdy z nas znajdzie swoją bratnią duszę, pod tym samym niebem.

Polecamy!

„Pod tym samym niebem”

Tekst: Robert Vescio

Ilustracje: Nichy Johnston

Przekład: Magda Szpyrko-Ankiewicz

Oprawa: twarda

Ilość stron: 32

Dla dzieci: 3+

Wydawnictwo ADAMADA

Witamy w naszym sklepie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.