Pszczele wesele – KICI NICI

Bez pszczół nie ma życia. Zawdzięczamy im produkcję 1/3 żywności na całym świecie. Te pożyteczne owady zapylają aż 77 procent gatunków roślin, z których wytwarzane są produkty spożywcze roślinnego pochodzenia. Bardzo ważna jest pomoc każdego z nas, by te pracowite owady miały gdzie żyć. 

A jak o tych wyjątkowych owadach rozmawiać z dziećmi? Oczywiście warto sięgać po wartościowe książki!

„Pszczele wesele” to książka nietuzinkowa. Jest połączeniem dynamicznej opowieści pisanej rymem, z solidną porcją wiedzy i ważnych przesłań. Jest to także lekcja empatii i biblioterapii, a ponadto znajdziecie w niej film z wycieczki głównych bohaterek do pasieki oraz audiobook!

koszyk

Autorką książki jest Alina Przydatek, która za każdym razem zachwyca mnie swoją pasją do rękodzieła i słowa pisanego. Cały gałgankowy świat „Pszczelego wesela” stworzyła sama! Uroczy bohaterowie książki skradli nasze serca, a historia dała wiele powodów do rozmów.

Myszka Soniulinda i Króliczka Matilda zabierają nas w świat słodkiego życia! Obie spożywają właśnie smakowite śniadanie, wzbogacone o pyszny, gęsty, zdrowy miód. Akurat podczas posiłku w ogrodzie pojawia się pszczelarz, więc obie bohaterki zabierają nas do pasieki. Dowiecie się jak wygląda praca bartnika, poznacie zasady panujące w ulu oraz wszystkie etapy pracy tych niezwykłych owadów. Przekonacie się również od czego zależy kolor miodu. To owocne spotkanie bardzo spodobało się gałgankowym bohaterkom, które przypadkiem dowiedziały się także o godowym locie młodej królowej i postanowiły przygotować coś niezwykłego! A co? Przekonajcie się sami!

Jestem oczarowana jak bardzo pomysłowa i zaskakująca jest ta książka. W oryginalny i uroczy sposób autorka przekazuje w niej piękną lekcję pomocy, szacunku, empatii i wartości, jakie płyną z czytania książek i odwiedzania bibliotek. Znajdziecie tu również pomysły na to jak wesprzeć pszczoły i jak uwrażliwiać najmłodszych czytelników na piękno przyrody i rękodzieła, bowiem te ilustracje są przepiękne!

Wspaniałym dodatkiem do książki są kody QR. Wystarczy że zeskanujecie je telefonem, a w mgnieniu oka przeniesiecie się wraz z Myszką Soniulindą i Króliczką Matildą do prawdziwej pasieki, a także wysłuchacie całej książki, którą ciepłym i przyjemnym głosem czyta sama autorka.

Bardzo polecam! Koniecznie warto sięgnąć po tę opowieść. Książka jest starannie wydana, w dużym formacie, twardej oprawie i z bogactwem ilustracji. Pod koniec książki znajdziecie także uroczy certyfikat „Najlepszego Przyjaciela Pszczół”, który będzie wspaniałą pamiątką dla młodego miłośnika przyrody.

„Pszczele wesele”

Tekst i gałgankowi bohaterowie: Alina Przydatek

Zdjęcia: Robert Pisarski

Oprawa: twarda

Ilość stron: 66

Dla dzieci: 5+

Wydawnictwo KICI NICI

Kici Nici

One thought on “Pszczele wesele – KICI NICI

  • 05/05/2022 at 07:00
    Permalink

    Również jestem oczarowana tą książką. Jest piękna. Przedstawiony w niej plan (bo ilustracjami nie można nazwać) jest uroczy, ładny i fajny! Mnóstwo się dzieje, ta barwa kolorów. Takie książki chcę czytać moim dzieciom.

Dodaj komentarz