„Słonecznikowa 5. Kość dinozaura” TOM 1 – Wydawnictwo WILGA

Wydawnictwo Wilga przywitało wiosnę nową serią książek! Aniela Cholewińska – Szkolik, którą zapewne dobrze znacie z takich książek jak seria o Misi i jej małych pacjentach, czy z bestsellerowego cyklu „Już czytam” przygotowała zbiór ciepłych, rodzinnych opowiadań, w sam raz do czytania z przedszkolakami i dziećmi w wieku wczesnoszkolnym.

Seria „Słonecznikowa 5” będzie liczyła cztery tomy, a akcja każdego z nich będzie odbywała się o innej porze roku. Tom pierwszy, którego przygody rozgrywają się wiosną, zatytułowany jest „Kość dinozaura”. Pozostałe tomy będą ukazywały się wraz z nastaniem kolejnych pór roku.

koszyk

Poznajcie wesołą rodzinkę mieszkającą przy ulicy Słonecznikowej 5! Mama, tata, Adaś, Lilka i Krzyś oraz ich psiak Zadzior wiodą zwyczajne, spokojne życie. Tata jest architektem, zaś mama oddaje się pasji pisania o roślinach i pracuje w domu. Gdzieś między gotowaniem, praniem i sadzeniem roślin bardzo lubi czytać dzieciom książki. Jak zatem widzicie jest to najzwyczajniejsza rodzina, jaką być może i Wy jesteście, lub Wasi znajomi z sąsiedztwa.

Najbardziej energiczny z całej rodziny – pięcioletni Krzyś, jego siostra bliźniaczka i młodszy brat Adaś bardzo lubią aktywnie odkrywać świat, a przede wszystkim nigdy się nie nudzą! Zabawa w detektywów? Turniej rycerski? Bitwa o zamek? Odkrycia archeologiczne? Rodzinny piknik? Tak, w tej książce znajdziecie bardzo dużo przygód, humoru i pięknych, ciepłych, rodzinnych relacji okraszonych beztroskim dzieciństwem, wyobraźnią, dużą dozą cierpliwości i miłości.

Urocza książka! Jestem pewna, że rodzinne perypetie mieszkańców Słonecznikowej 5 bardzo się Wam spodobają. Potrzeba nam wszystkim spokoju w sercach, poczucia bezpieczeństwa i dobrych, wartościowych książek, a ta seria zdecydowanie do takich należy. Lektura wzbogacona jest o miłe ilustracje Marty Kuleszy. Bardzo polecam!

Już nie możemy doczekać się kolejnych części. Oby do lata 🙂

„Słonecznikowa 5. Kość dinozaura” TOM 1

Tekst: Aniela Cholewińska – Szkolik

Ilustracje: Marta Kulesza

Oprawa: twarda

Ilość stron: 66

Wydawnictwo: WILGA

Wydawnictwo Wilga - Home | Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.