„Bajki Samograjki. Świat fantazji” – Wydawnictwo DEMART

Dziś chciałam pokazać Wam coś absolutnie wyjątkowego! Pudełko z magicznym wnętrzem, które zabierze Was w niezwykły świat wyobraźni! „Bajki Samograjki. Świat fantazji” od wydawnictwa DEMART to pomysł na wyjątkowe chwile z dzieckiem!

Są to bogato ilustrowane karty, dzięki którym stworzycie własne opowieści.

W pudełku znajdziecie 64 pięknie zilustrowane karty, a także książeczkę ze szczegółową instrukcją, przykładami opowiadań i poradnikiem w jaki sposób bawić się z kartami.

koszyk

Tu kupisz karty w PRZEDSPRZEDAŻY w promocyjnej cenie! Wysyłka od 11 kwietnia 2022 r.

W kartonowym, kolorowym i bardzo wygodnym pudełku, które ma szufladkę z blokadą, tak by nic nie wypadło znajdziecie trzy rodzaje kart: przygody, bohatera i słuchacza. Do udziału w zabawie wystarczy minimum dwójka uczestników. Narrator tworzy opowieść, a słuchacz jej wysłuchuje i ma wpływ na jej przebieg. W zabawie może uczestniczyć jedno dziecko, a nawet większa grupa, np. w przedszkolu.

Zasady są proste! Jeden ze słuchaczy losuje lub wybiera kartę bohatera i kładzie ją, tak by wszyscy uczestnicy ją widzieli. Narrator losuje 5 kart przygody, ale nie pokazuje ich słuchaczom, następnie każdy słuchacz losuje po 2 katy słuchacza i kładzie je przed sobą, żeby użyć je w dowolnej chwili wpływając na opowieść.

Uczestnicy wspólnie wymyślają kim będzie bohater, narrator zadaje pytania dodatkowe, a następnie na podstawie wylosowanych kart przygody układa szkic bajki i zaczynając opowieść wykłada karty. Co ciekawe, w każdej chwili słuchacze mogą zmienić bieg historii wykładając obok karty bohatera swoją kartę słuchacza! Narrator musi dopasować dalszą część bajki do zmiany. Zabawa kończy się w momencie wykorzystania wszystkich pięciu kart.

Karty są wspaniałym narzędziem do budowania pięknych relacji z dzieckiem, lub grupą dzieci. Nie ma tu zwycięzcy, ani przegranego, każdy może mieć aktywny udział w zabawie. Karty angażują obie strony. To cudowny pomysł na rozwijanie wyobraźni, pokazywanie dziecku jak tworzyć własne opowieści, jak je rozwijać i wzbogacać.

Dużym walorem są piękne ilustracje na kartach! Skradły serca całej naszej rodziny. Jestem pewna, że każdy z Was inaczej będzie interpretował obrazy na nich i żadna historia nie będzie taka sama.

Jeśli lubicie nietuzinkowe, wyjątkowe prezenty dla dzieci to koniecznie podarujcie im te karty. Jestem pewna, że na początku to dorosły podejmie zabawę, ale później w aktywność włączą się dzieci i będą z pewnością chciały przejąć rolę narratora. Karty będą wspierać nie tylko wyobraźnię, ale rozbudują również słownictwo, a przede wszystkim będą wspierać relacje i zagwarantują Wam mądrze, ciekawie i zawsze inaczej spędzony wspólnie czas.

Bardzo, bardzo polecam! Dodam jeszcze, że wydawnictwo DEMART szykuje także inne karty w tej serii! Będzie to „Świat dziecka” i „Kosmos”, zatem bądźcie gotowi na cudowną, wartościową serię.

„Bajki Samograjki. Świat fantazji”

Autorzy: Wojciech Chełchowski, Piotr Głodek

Ilość kart: 64 sztuki (10 kart bohatera, 10 kart słuchacza, 44 karty przygody)

Dla dzieci: 3+

Wydawnictwo: DEMART

Szkolny atlas geograficzny DEMART | KSIĄŻKI \ Podręczniki \ Atlasy \  SzkolneGeografia | Hurtownia książek, artykułów papierniczych i zabawek

Dodaj komentarz