Florianek i aniołki – Wydawnictwo PRYZMAT

Bardzo cenię książki dla dzieci, które pod pryzmatem ciekawych historii „przemycają” cenne wartości. Jedną z takich lektur jest „Florianek i aniołki”, której z radością patronuję! To książka o tęsknocie, o trudach radzenia sobie z wyrażaniem własnych uczuć, a także piękna opowieść o rodzicielskiej, bezwarunkowej miłości.

Autorką książki jest Anna Prudel, zaś ilustracje przygotowała Agnieszka Filipowska. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Pryzmat, a skierowana jest do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

koszyk

Pierwszoklasista Florianek ma w swoim życiu pewien trudny etap. Chłopiec wciąż psoci, nie chce spędzać czasu na świeżym powietrzu, tylko wybiera telewizor, marudzi przy posiłkach, przeszkadza w pracy mamie, w sklepie rozmazuje na podłodze dżemy, przez co pewna staruszka w wyniku upadku trafia do szpitala…

Pewnego dnia podczas snu Florianek przenosi się do wyjątkowej krainy. Aniołkowo pełne jest małych ruchliwych istot, które dostają listy od ludzi z planety Ziemia. Pojawia się w nich często imię chłopca, bowiem wiele osób skarży się na jego wybryki, złe zachowanie, ale jest także wzruszający list od mamy, która mimo przykrości i skarg na syna kocha go całym sercem.

Rankiem, gdy chłopiec obudził się ze snu zobaczył u swego boku trzy Anioły: Dobroci, Ekologii i Dobrej Zabawy. Przybyły one do Florianka z ważną misją i spędzą z nim cały dzień!

Nie ma dzieci z natury złych, czy złośliwych. Złe zachowanie może być skutkiem złego samopoczucia. Tak właśnie było z kilkulatkiem. Florianek swoją postawą chciał zwrócić uwagę taty, którego tak bardzo mu brakowało. Myślał, że dzięki temu tata wróci szybciej z pracy zza granicy i znowu rodzina będzie w komplecie.

To bardzo wzruszająca opowieść, usłana trudnymi, ale bardzo potrzebnymi emocjami. Udowodni małym czytelnikom, że warto rozmawiać o swoich potrzebach, uczuciach, pokaże także jak ważna jest jakość spędzanego wspólnie czasu. To także piękna lekcja wartości, doceniania krewnych, budowania z nimi relacji, pięknych przyjaźni. Znajdziecie tu również cenne przesłanie o tym, jak warto doceniać to co mamy wokół i ludzi, którzy nas kochają.

Jesteście ciekawi jak zakończyła się misja Aniołów? Czy ten jeden dzień zmienił życie Florianka? Koniecznie skuście się na tę powieść! Jest w niej solidna dawka bardzo ważnych przesłań o działaniu terapeutycznym, a do tego jest pięknie zilustrowana. Bardzo polecam!

„Florianek i aniołki”

Tekst: Anna Prudel

Ilustracje: Agnieszka Filipowska

Oprawa: twarda

Ilość stron: 42

Dla dzieci: 5+

Wydawnictwo PRYZMAT

Wydawnictwo Pryzmat

Dodaj komentarz