„Przygody Pupusia i Błyskawicy 2” – Paweł Malukiewicz

Pamiętacie Pupusia i Błyskawicę? Kilka miesięcy temu podzieliłam się z Wami historią niecodziennej przyjaźni dwójki wyjątkowych bohaterów, o których możecie przeczytać TUTAJ, a dziś z radością zapraszam Was na nowe przygody naszych ulubieńców.

Tym razem autor, Paweł Malukiewicz zabrał nas w ekscytującą wyprawę do Paryża, Dubaju, a nawet… kosmosu! Książka kipi od niebanalnych przeżyć, bardzo emocjonującej fabuły i pięknego, cennego przekazu. Lektura sprawi wiele radości nie tylko najmłodszym.

„Przygody Pupusia i Błyskawicy 2”

koszyk

Psiak Pupuś i kotka Błyskawica doskonale się rozumieją. Są dla siebie cennym wsparciem, a ich przyjaźń jest szczera i pełna zaufania. Życie w królestwie psów i kotów płynęło szczęśliwie i spokojnie, do czasu… poważnych wyzwań! Los skierował tę dwójkę do samego Paryża, gdzie czekała na nich ważna misja. Całe wieki gołębie żyły bezkonfliktowo u boku ludzi, a dziś część ptaków będąca pod wpływem mocy pradawnego kamienia pragnie wypowiedzieć ludziom wojnę, atakując ich na ulicach i wyrywając bagietki! Przez tę sytuację cierpią wszystkie gołębie, wygłodzone i przeganianie przez ludzi… Jaki plan będę miały zwierzęta? Czy uda im się zniszczyć kryształ, który wnosi tak wiele zła?

To zaledwie pierwsza z pięciu ekscytujących historii, która czeka na Was na kartach książki. Macie ochotę zasmakować kolejnych? Jesteście gotowi na wielkie igrzyska, w których udział wezmą robomysze? Pragniecie odbyć wyjątkową podróż na smoczych plecach, podziwiając dziką, bujną, azjatycką przyrodę i oglądając Mur Chiński? A może pragniecie odrobiny ochłody, zamarzniętych wodospadów, oszronionych drzew i podróży po wnętrzu wulkanu? Ach, czekają na Was także muzyka i tańce w samym sercu Brazylii! Nie będziecie się nudzić ani przez chwilę!

Podobnie jak w pierwszym tomie, również i w tym znajdziemy mądry przekaz. Bardzo cenię książki, w których oprócz dynamicznej fabuły możemy odnaleźć wartościowe i potrzebne przesłania, z którymi warto iść przez życie. Pięknie wybrzmiewa tu przyjaźń, zaufanie, gościnność, czy niepoddawanie się mimo porażek i przeciwności losu.

Bardzo polecam!