„Przygody Pupusia i Błyskawicy” – Paweł Malukiewicz

Jest pewien tata, który zapragnął napisać dla swojej córki wyjątkową książkę! Ta opowieść ma jej przypominać w życiu o pięknych darach, jakimi są wyobraźnia i marzenia. Dziś i my możemy sięgnąć po tę niecodzienną historię, o dynamicznej akcji, magicznym świecie i legendarnych bohaterach.

„Przygody Pupusia i Błyskawicy” autorstwa Pawła Malukiewicza, z ilustracjami Justyny Wójtowicz to bardzo niepozorna opowieść, niosąca ważne i cenne przesłania. Książka trzyma w napięciu od pierwszej, po ostatnią stronę!

koszyk

W malowniczej dolinie istniały dwa królestwa: psów i kotów. Otaczały je wysokie góry, zaczarowane lasy i piękna roślinność. W tym właśnie otoczeniu, daleko od zamkowego zgiełku żyła tytułowa dwójka bohaterów: mops Pupuś i kotka brytyjska Błyskawica. Zupełnie przypadkiem połączył ich los, który szybko dostarczył zwierzakom wielu wrażeń i przygód!

Szybka, inteligentna i zarozumiała kotka oraz silny, ale strachliwy psiak muszą zmierzyć się z podziemnymi i górskimi goblinami. Świetnie wykorzystają wiedzę zdobytą dzięki przeczytanym książkom i moc obronną Pupusia. To jednak nie wszystko! Ich życie wywróci się do góry nogami gdy nagle trafią do wnętrza starożytnego grobowca i paszczy krokodyla… Podejmą także ważną misję znalezienia dla Wilczka przyjaciół i uratują zwierzęta z cyrku. Trafią także do podwodnej pieczary i ruszą na spotkanie z ogromnym Krakenem… Nic więcej Wam nie zdradzę! Tę historię koniecznie warto poznać i przekonać się jak ważna jest moc wyobraźni i przyjaźni.

Książka ujęła mnie nie tylko ze względu na ciekawą i wartką fabułę, ale także za cenny i ważny przekaz. Między wierszami możemy odnaleźć piękne przesłania o tym, że warto wiedzieć więcej, czytać książki i mieć otwarte głowy oraz serca na drugą osobę. Historie udowadniają także, że nie warto innych oceniać po wyglądzie, a książek po okładce.

Bardzo się cieszę, że autor każdego dnia wspólnie z córką tworzy fantastyczne historie, by następnie przenieść je na papier. Pięknie jest pokazywać dzieciom świat wyobraźni i marzeń.

Jeśli lubicie oryginalne, ciekawe, wartkie historie to koniecznie sięgnijcie po „Przygody Pupusia i Błyskawicy”.

Dodaj komentarz