„Przygody Myszki Misi” – książka + płyta z propozycjami ćwiczeń logopedycznych – PATRONAT BLOGA

Chciałam Was dziś bardzo serdecznie zaprosić do lektury książki, której z przyjemnością patronujemy. Wielokrotnie pisałam że cenię sobie ludzi, którzy pełni pasji i determinacji spełniają marzenia. Ludzi, których praca jest spełnianiem siebie, a jednocześnie pomocą innym. Jedną z takich osób, od której kipi optymizmem i radością jest Małgorzata Stelmach – Lewandowska, autorka logopedycznej książki „Przygody Myszki Misi”. To pozycja przeznaczona do ćwiczeń i zabaw rozwijających mowę dziecka, a jednocześnie sprawia iż czas, który poświęcamy maluchowi będzie dla niego i rodzica radością.

Książka skierowana jest do dzieci w wieku od roku do 4 lat. Znajdziemy w niej zabawy dźwiękonaśladowcze, gimnastykę buzi i języka, troszkę śpiewu i ruchu, oraz to co maluchy lubią najbardziej – okienka, które kryją w sobie przeróżne zwierzaki. Gdy je otworzymy i rozpoznamy dane zwierzątko mamy kolejne ciekawe zadanie do wykonania, a informacja o nim znajduje się pod okienkiem. Czasem trzeba nadymać policzki jak chomik, postukać ząbkami jak podczas gryzienia orzeszków, a czasem naśladować wskazane zwierzę.

„Przygody Myszki Misi” zrodziły się w głowie autorki podczas codziennej pracy z dziećmi , które wymagają terapii z powodu opóźnionego rozwoju mowy. Swoje doświadczenie oraz pasję zawarła ona na kartach książki, która jest dla maluchów pełną przygód niespodzianką. Mogą dotknąć wiewiórki, która ma inną fakturę niż reszta zwierząt, mogą machać językiem do kotka, mruczeć, chrapać, cmokać, a przede wszystkim mają okazję poznać Zosię, jej brata Witka i ich uroczą, malusią przyjaciółkę – Myszkę Misię. Grube, kartonowe strony przetrwają częsty kontakt z małymi rączkami, a gwarantuję że będziecie szybko znać na pamięć tę książeczkę 😉  Mój czteroletni synek Staś kilka razy dziennie przychodzi ze swoją ulubienicą i domaga się czytania. Do książki dołączona jest płyta na której autorka wraz z dziećmi pokazuje ciekawe propozycje na zabawy logopedyczne.

Małgorzata Stelmach – Lewandowska jest także pomysłodawczynią niezwykle ciekawych zajęć dla dzieci, które nazwała jogopedią. Łączy w ten sposób terapię logopedyczną i elementy jogi. Dzieci mogą zatem podczas zajęć poćwiczyć wymowę, a jednocześnie odprężyć się i spędzić miło czas. Autorka szykuje także inne dodatki do książki, jak karty i grę memory, a w głowie już tworzy kolejną część z przygodami myszki, z czego bardzo się cieszymy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bardzo polecamy tę pozycję rodzicom dzieci, które mają problemy z wymową, ale także tym które lubią interaktywne książeczki zasilane dziecięcą wyobraźnią. Dzięki Myszce Misi mali czytelnicy mogą poznawać świat, bawić się, a jednocześnie uczyć. Książka będzie idealnym pomysłem na prezent i ważnym elementem w terapii logopedycznej. Zachęcam także do zaglądania na profil instagramowy autorki – KLIK.  Małgorzata w krótkich filmikach pokazuje jak ciekawie można bawić się z dziećmi i jaką sprawia im to radość. Podrzuca również pomysły na świetne książki, które wykorzystuje z maluchami, więc otrzymacie od niej masę wartościowej inspiracji.

 

 

Więcej informacji o książce, oraz jej autorce znajdziecie na stronie:

www.logopedastelmach.pl

2 thoughts on “„Przygody Myszki Misi” – książka + płyta z propozycjami ćwiczeń logopedycznych – PATRONAT BLOGA

 • 25/09/2020 at 14:10
  Permalink

  Czy gdzieś jeszcze można kupić tą książkę? Podana powyżej strona niestety nie działa.

  Reply
  • 25/09/2020 at 19:54
   Permalink

   Proszę napisać do autorki książki. Można ją znaleźć na Facebooku lub na Instagramie. Jej profil nazywa się: JOGOPEDA

   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.