Przepowiednia – Wydawnictwo NOVAE RES

Michasię porwała niedawno powieść Izabeli Deneseńko, zatytułowana „Przepowiednia” i dziś recenzję książki przygotowała właśnie moja nastoletnia córka Misia. Zapraszam do lektury!

koszyk

Piękna powieść „Przepowiednia” to jeden z dowodów na to, że wyobraźnia nie zna granic. Głównym bohaterem tej książki jest dziewięcioletni chłopiec o niezwykłym charakterze. Podobnie jak każda książka, i ta przygoda rozpoczyna się zupełnie niewinnie: od realnych szkolnych kłopotów, które na pewno dotyczą wielu młodych czytelników. Chłopiec ma straszny problem z przybyciem do szkoły na czas. Po drodze do niej często zatrzymują go sprawy w jego mniemaniu ważniejsze, co niestety nie może mu przejść płazem. Nagana od dyrektora potrafi być prawdziwym horrorem, dlatego nie dziwne, że chłopczyk w drodze powrotnej do domu trochę się zagubił i trafił do miejsca pełnego magii: tajemniczej chatki drwala. Mężczyzna, zamieszkujący to dziwne, skomplikowane miejsce wyjawia mu, że jest bohaterem przepowiedni, według której ma stoczyć prawdziwą walkę ze złem na czarno-białym polu. Po niedługim czasie za pomocą potężnych zaklęć młody Szymon zostaje przeniesiony do prawdziwego, fantastycznego świata, gdzie mimo swego młodego wieku musi stawić czoła zagrażającej światu czarnej damie i jej przerażającej armii bierek. Ale to nie wszystko! Dzięki niesamowitym postaciom, które zostały jego największym wsparciem: Panu Owieczce i zapominalskiemu zającu Caromagu, Szymon postara się zwalczyć także własne słabości oraz odkryć prawdę o sobie i swoich możliwościach, zdobędzie także niezaprzeczalny dowód, że prawdziwe przygody, nawet takie niezwykłe mogą kryć się tuż za rogiem, wystarczy tylko poddać się mocy naszej wyobraźni. Zachęcam aby doczytać książkę do końca i odkryć, czy umiejętności młodego chłopaka w zupełności wystarczą, aby ochronić świat od zagłady zła? Przekonacie się także, czy według przepowiedni, bitwa na szachowym polu dojdzie do skutku, przynosząc zwycięstwo dobrym bohaterom? Znajdziecie tu także odpowiedź na najważniejsze pytanie: dlaczego właściwie musi dojść do tej wojny?

„Przepowiednia” to historia, podczas pisania której autorka poniosła się swojej wyobraźni, tworząc nie tylko wspaniałą krainę, lecz także wartych pokochania bohaterów i zatrważających czarnych charakterów. Pięknie połączyła ze sobą świat realny z tym fantastycznym, gdzie świat marzeń i dziecięcej wyobraźni nie zna granic. Książka stanowczo przypadnie do gustu młodym czytelnikom, którzy nie tylko kochają fantastykę, lecz przepadają za tworzeniem własnych światów i nieprawdopodobnych marzeń. Albo po prostu potrzebują trochę przygód w nudnym, codziennym szkolnym życiu. Kolejnym prezentem od autorki, oprócz wartkiej, zaskakującej fabuły z licznymi zwrotami akcji są kolorowe, przyjemne dla oka ilustracje, wykonane przez nią samą! Bardzo lubię patrzeć na ilustracje samych autorów, którzy zapraszają nas do swojego świata i pokazują go nie tylko poprzez staranny opis lecz także poprzez własnoręczne ilustracje! Książka jest napisana tak, jakby sam główny bohater, Szymon ją opowiadał co jest dużym plusem, bo możemy wejść do głowy tego chłopca, odkrywając jego przemyślenia, marzenia i wady. Podczas lektury można zauważyć, że występuje tu wiele literackich symboli, autorka stara się przekazać także jak ważna jest przyjaźń i wiara w siebie. Działająca na dziecięcą wyobraźnię książka sprawdzi się zwłaszcza dla dzieci, które wspólnie z rodzicem mogą odkrywać nowe słowa oraz dać się porwać w podróż do tej niezwykłej, fantastycznej krainy i sprawić, że nawet zwykły dzień może przerodzić się w szaloną przygodę!

Michalina, lat 14

Znalezione obrazy dla zapytania novae res logo

Dodaj komentarz