„Przystanek Szkoła. Julka, ta nowa i wciągające kłamstwa” TOM 2 – Wydawnictwo Novae Res

W zeszłym roku miałam wielką przyjemność objąć patronatem książkę “Przystanek Szkoła. Lena, teczka i niezwykła nagroda”, a dziś z radością patronuję kolejnemu tomowi!

„Przystanek Szkoła. Julka, ta nowa i wciągające kłamstwa” to nowe perypetie nastolatków, które czyta się jednym tchem. Dziś recenzję przygotowała moja córka, Michasia. Zapraszam do lektury!

„Julka, ta nowa i wciągające kłamstwa” to książka wprost idealna dla każdego młodszego ucznia-czytelnika, po którą gorąco polecam sięgnąć i zaprzyjaźnić się z jej główną bohaterką! Zuzia to młoda czwartoklasistka, którą poznacie po długich, pięknych warkoczach i uroczym uśmiechu. Dziesięcioletnia dziewczynka ma za sobą trudną przeszłość, ponieważ jest zmuszona już po raz trzeci raz zmienić szkołę, w pozostałych pozostawiając ukochanych przyjaciół. Nowa szkoła za każdym razem to nowe twarze, miejsca do zbadania i plany lekcji do zapamiętania. Jednak najgorsze jest poszukiwanie nowych przyjaciół. Niestety, Zuzia prócz lojalnych koleżanek już pierwszego dnia w szkole zyskała śmiertelnego wroga. Na biednej dziewczynce uwzięła się prawdziwa jędza, złośliwa Julka. Ta uważająca się za klasową gwiazdę, popularna dziewczyna ma wiele powodów, aby nienawidzić nowej uczennicy. Zazdrości jej nie tylko szybko rosnącej popularności albo dużego zainteresowania ze strony Darka, lecz także wini ją za wszelkie szkolne niepowodzenia, takie jak koszmarne oceny, czy wrogość ze strony woźnego. Dziewczyna na każdym kroku stara się uprzykrzyć życie nowej: potrafi posunąć się nawet do małej kradzieży. Tymczasem wielkimi krokami zbliża się organizowany przez klasę Julki i Zuzi Tydzień Miłości, a jego wielki start rozpoczyna niezwykły koncert solo, którego główną gwiazdą ma być Julka! Młoda dziewczynka nie tylko marzy o tym, by wypaść na nim jak najlepiej, lecz także aby zdobyć serce chłopaka, który tak się jej podoba. Posunie się naprawdę daleko, aby zdobyć wielkie uznanie w oczach uczniów i zachować swoją popularność w klasie, jednak ceną tego będzie parę kłamstw, które niestety, mają krótkie nogi. Julka „walcząc” ze sławą Zuzi dowie się różnych niecnych i zaskakujących sekretów nie tylko o nowej uczennicy, lecz także o własnej rodzinie!

„Julka, ta nowa i wciągające kłamstwa” to świetnie napisana książka, emocjonująco opowiadająca o przyjaźni, rywalizacji, zazdrości oraz uczuciach. Tytułowa bohaterka Julka często nie liczy się z emocjami innych, a jej pragnienie bycia w centrum uwagi potrafi wzbudzić w niej silne emocje. Książka to piękna opowieść, która pokazuje nie tylko moc zaufania, lecz także udowadnia, że warto walczyć o swoje marzenia, jednak nie posuwając się do kłamstw. Autorka wplata w lekturę wiele emocjonujących wydarzeń, podczas czytania możemy się także natknąć na współczesne problemy, jakie trapią młodzież. Lektura niesie ze sobą masę ważnych treści pokazując czytelnikowi wiele współczesnych problemów i rozwiązań na nie. Młodzi czytelnicy poznają czym jest prawdziwe zaufanie, jakie konsekwencje wynikają z kłamstwa oraz zobaczą moc prawdziwej przyjaźni i współpracy. Książka jest naprawdę warta uwagi i myślę, że wiele zarówno dziewczyn jak i chłopców z chęcią zagłębiło by się w problemy Zuzi oraz Julka i podobnie jak ja kibicowałoby im podczas ich szkolnych przygód. Emocjonująca przygoda, pełna zwrotów akcji, realistyczni bohaterowie i uprzyjemniające, miłe dla oka ilustracje sprawiają, że książkę czyta się z prawdziwą przyjemnością w naprawdę szybkim tempie. Książka skierowana jest głównie do dzieci w wieku szkolnym, jednak myślę, że rodzic, który chociażby poczyta dziecku tę opowieść także może zyskać przydatne informacje o rozmowie ze swoim podopiecznym lub odkryć szeroką gamę emocji, jaka potrafi towarzyszyć dziecku na co dzień. Gorąco polecam i z niecierpliwością wyczekuję kolejnych przygód!

Michalina, lat 14

„Przystanek Szkoła. Julka, ta nowa i wciągające kłamstwa” tom 2

Tekst: Karolina Kwaśnik

Ilustracje: Paula Mijakowska

Oprawa: miękka

Ilość stron:

Dla dzieci: 8+

Wydawnictwo NOVAE RES

Znalezione obrazy dla zapytania novae res logo

One thought on “„Przystanek Szkoła. Julka, ta nowa i wciągające kłamstwa” TOM 2 – Wydawnictwo Novae Res

Dodaj komentarz