Przystanek szkoła. Lena, teczka i niezwykła nagroda – Wydawnictwo NOVAE RES – patronat bloga

Bardzo się cieszę, że mogę Wam dziś zaprezentować mój najświeższy jesienny patronat! „Przystanek szkoła. Lena, teczka i niezwykła nagroda” to książka o wielkiej mocy. Choć okładka może wydawać się niepozorna, to wnętrze skrywa wartką, emocjonującą, życiową historię, która może przytrafić się każdemu dorastającemu dziecku. Perypetie młodzieńczych przyjaźni spodobają się dzieciom w wieku około 8-12 lat.

koszyk

„Jeśli coś dodaje Ci skrzydeł, nie pozwól sobie tego odebrać”.

Lena pięknie maluje, ale trudno uwierzyć jej, że to co tworzy może podobać się innym. Największym skarbem dziewczyny są kredki, które dostała na urodziny od mamy. To dzięki nim tworzy wspaniałe ilustracje. Mimo niskiej wiary w siebie postanawia podjąć się wyzwania i wystartować w szkolnym konkursie plastycznym. Rozmyśla i planuje co poprawi w swojej ilustracji, jakie tło przygotuje i jak poprowadzi rozmycia, kiedy orientuje się, że jej czarna teczka z ilustracjami zaginęła…

Lena nie poddaje się i z pomocą przyjaciela rozpoczyna poszukiwania! Robią wszystko, by odnaleźć zgubę, ale czas się kończy i termin na złożenie pracy mija. Dużo emocji targa dziewczyną. Tyle tygodni rozmyślała o konkursie, a zostawiła go na ostatnią chwilę. Czuła się jak tchórz i ze smutkiem oczekiwała na wyniki.

Ogłoszenie zwycięzcy miało mieć bardzo podniosły charakter, a nagroda miała trafić z rąk samej pani dyrektor. Jakież zdziwienie spotkało Lenę, gdy zobaczyła pracę, która zwyciężyła! To była JEJ praca, JEJ – ale statuetka Złotego Pędzla nie trafiła w jej ręce…

Ważna i mądra książka o emocjach, relacjach z rówieśnikami, z rodzicami, o potrzebach dzieci, o czasie dla nich, uwadze, której tak bardzo potrzebują z naszej strony. To w końcu historia o spełnianiu marzeń, dążeniu do celu, mimo przeciwności losu, o uczciwości i sile słowa „przepraszam”.

Książkę przeczytałam z dziećmi jednym tchem. Już od pierwszych stron czuliśmy zafascynowanie, niczym Lasse i Maja próbowaliśmy rozwiązać zagadkę zaginionej teczki. Historia jest niezwykła, a finał wspaniały! Zdecydowanie warto sięgnąć po tę serię. My już nie możemy doczekać się kolejnego tomu. Bardzo polecamy.

„Lena, teczka i niezwykła nagroda”

TOM 1

Tekst: Karolina Kwaśnik

Ilustracje: Paula Mijakowska

Ilość stron: 190

Oprawa: miękka

Dla dzieci: 8-12 lat

Wydawnictwo: NOVAE RES

Znalezione obrazy dla zapytania novae res logo

2 thoughts on “Przystanek szkoła. Lena, teczka i niezwykła nagroda – Wydawnictwo NOVAE RES – patronat bloga

  • 07/11/2020 at 08:25
    Permalink

    Świetna książka, o perypetiach Leny , jakże często dzieci spotykają się z taką sytuacją. Super

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.