Przedszkole imienia Barbary Wiewiórki – Wydawnictwo BAJKA

Piękną mamy jesień – obfituje w naprawdę magiczne książki!

Przeczytałam dziś ze Stasiem cudowną, ciepłą, kipiącą przygodami pozycję. „Przedszkole imienia Barbary Wiewiórki” to pełna wartości, humoru, ważnych przekazów i licznych perypetii książka, którą chłonie się wszystkimi zmysłami. Staś najpierw ją powąchał (uwielbia zapach książek), a później zatopiliśmy się w jej pięknie zilustrowanych kartach. To idealna pozycja na długie, jesienne wieczory.

koszyk

Autorem książki jest Rafał Witek, który ma w swoim dorobku liczne powieści, wiersze oraz słuchowiska dla dzieci i młodzieży. Ilustracje przygotowała Aleksandra Fabia – to jej wspaniały debiut na polskim rynku! Swoje pierwsze cztery książki obrazkowe wydała w Stambule, gdzie po studiach pracowała w redakcji brytyjskiego czasopisma branżowego. Jest absolwentką edytorstwa na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, studiowała także filologię turecką. Pasjonuje się książką dziecięcą. Najchętniej maluje gwaszem, a także rysuje, wycina i tworzy kolaże.

Mnie ilustracje w książce przywołują lata beztroskiego, spokojnego i powolnego dzieciństwa. Są w stylu retro, a matowy papier i piękna, twarda oprawa oraz tasiemkowa zakładka dodają tej pozycji elegancji i kunsztu.

Przedszkole imienia Barbary Wiewiórki jest nietypowym miejscem. Uczęszczają do niego mali ludzie, małe koty, małe psy, małe jeże, króliki i fretki. Swoją przygodę z przedszkolem zaczyna właśnie pięcioletnia Malina i dzień po dniu odkrywa uroki tego niezwykłego miejsca.

W książce znajdziecie 22 rozdziały, a w nich historie z mądrym, cennym przekazem. Dziewczynka poznaje wartości, z którymi warto iść przez życie. Mali czytelnicy przekonają się, jak ważny jest gest niesienia pomocy i jak duże znaczenie mają niewielkie czyny. Znajdziecie tu także pomysły na sprytne, szybkie, wspólne porządki. Dzieci dowiedzą się także czym jest tradycja, poznają piękne przesłanie mówiące, że wszystkie dzieci są ważne, że wszystkie powinny rozwijać skrzydła, że wszystkie zasługują na przytulanie i że wszystkie są równe! Będzie także o smakołykach i o tym, by nie przesadzać ze słodkościami. Autor podkreśla także dziecięcą indywidualność i pokazuje, że normalnym jest fakt, iż możemy nie mieć w danej chwili na coś ochoty, wszak każdy jest inny. Będzie o wspólnych zabawach, o relacjach w grupie, o pięknych różnicach i skarbach świata, a nawet o przyjaźni z mchem! Fani dinozaurów także znajdą tu coś dla siebie, a ciekawi świata odkrywcy poznają wszystkie stany skupienia wody. Będą także odwiedziny samej Barbary Wiewiórki!

Pod koniec książki czeka na Was niespodzianka: „Piosenka przedszkolaków” z nutami! Wystarczy kliknąć w ikonkę obok i posłuchać jej w wykonaniu chóru dziecięcego Mille Voci – coś pięknego! Odkąd wysłuchałam jej ze Stasiem pierwszy raz to oboje non stop nucimy refren o wspaniałym Przedszkolu Imienia Barbary Wiewiórki.

To książka idealna! Łączy w sobie wszystkie cechy, jakie powinna mieć dobra książka dla dzieci: zarówno tekst, jak i ilustracje są na najwyższym poziomie. Tą lekturą trzeba się delektować i można z niej wiele czerpać. Prawdziwy rarytas w naszej biblioteczce. Bardzo polecamy. Wydawnictwo Bajka po raz kolejny nas zachwyciło. Dziękujemy!

„Przedszkole imienia Barbary Wiewiórki”

Tekst: Rafał Witek

Ilustracje: Aleksandra Fabia

Ilość stron: 96

Oprawa: twarda

Dla dzieci: 4+

Wydawnictwo Bajka

Dodaj komentarz