Z pozdrowieniami, Żyrafa – Wydawnictwo DWIE SIOSTRY

Wydawnictwo Dwie Siostry przyzwyczaiło nas do nietuzinkowych książek, z pięknymi historiami. Po raz kolejny muszę to napisać: zapiszcie sobie ten tytuł i czytajcie tę książkę z dziećmi! „Z pozdrowieniami, Żyrafa” to pełna humoru opowieść o korespondencyjnej znajomości i potrzebie przyjaźni. Czytamy ją ze Stasiem każdego dnia i choć ja proponuję mu inne nowe tytuły to on zawsze prosi mnie jeszcze o przygody Żyrafy i Pingwina, a ja z radością się zgadzam, bo ta dwójka skradła nasze serca.

koszyk

Książka stała się międzynarodowym bestsellerem, w Japonii od lat jest lekturą szkolną, a w Niemczech w 2018 roku została nagrodzona prestiżową Deutscher Jugendliteraturpreis. Bardzo się cieszę, że w końcu dotarła także do nas!

Będzie idealna dla dzieci rozpoczynających przygodę z samodzielnym czytaniem, gdyż czcionka jest duża, a liczne ilustracje umilają lekturę.

Opowieść składa się z ośmiu rozdziałów, w których poznajemy samotnego pana Żyrafę, poszukującego przyjaźni. Postanawia on napisać list i przekazać go Pelikanowi, aby ten dostarczył go pierwszemu zwierzęciu spotkanemu za horyzontem… Podróż troszkę trwa, wszak to kawał drogi, ale w końcu list trafia do Pingwina i zaczyna się prawdziwa korespondencyjna przyjaźń. Ale jaka to przyjaźń! Jakie oni wspaniałe tematy podejmują, jak odkrywają siebie i jakie listy piszą! W końcu Żyrafa pragnie przebrać się za Pingwina i go odwiedzić. Wyobrażacie to sobie – Żyrafa w stroju Pingwina?

Książka magiczna, pełna nieporozumień, humoru, ciepła i błyskotliwych wymian zdań, z piękną i wzruszającą puentą. To jedna z tych pozycji do których bardzo chce się wracać. Bardzo, bardzo Wam polecamy lekturę tej książki, czytajcie z dziećmi i bawcie się dobrze. Jest wspaniała.

Z pozdrowieniami, Żyrafa

Tekst: Megumi Iwasa

Ilustracje: Jörg Mühle

tłumaczenie: Anna Zalewska

Ilość stron: 104

Oprawa: twarda

Dla dzieci: 4+

Wydawnictwo Dwie Siostry

One thought on “Z pozdrowieniami, Żyrafa – Wydawnictwo DWIE SIOSTRY

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.