Profesor Astrokot obserwuje gwiazdy – Wydawnictwo ENTLICZEK

Od kilku lat polecam Wam całym sercem świetnie przygotowane i bogato ilustrowane książki popularnonaukowe o Profesorze Astrokocie.

Niedawno ukazał się nowy tom w serii MAŁY ASTROKOT, który dołączył do naszej ukochanej kolekcji. „Profesor Astrokot obserwuje gwiazdy” to przystępna, prosto i ciekawie napisana lektura dla najmłodszych dzieci, już od około 3 roku życia. Świetna pozycja dla każdego przedszkolaka.

„Profesor Astrokot obserwuje gwiazdy”

koszyk

Profesor Astrokot jest tak mądry, że ma stopień naukowy w niemal każdej dyscyplinie pod słońcem. Jest specjalistą także od gwiazd, dlatego w tej książce opowie Wam o nich wiele ciekawostek! Razem z nim i jego przyjaciółkami, Felicją i Astromyszką wybierzecie się na pokład statku kosmicznego i przeżyjecie ciekawą przygodę.

Dowiecie się czym jest rok świetlny i gwiazdy, a także zobaczycie z czego się składają i jak daleko leżą. Odkryjecie czym jest grawitacja, w jaki sposób rodzą się gwiazdy i przyjrzycie się bliżej Słońcu. Poznacie większe, jaśniejsze i gorętsze olbrzymy, a także małe, słabo świecące czerwone karły. Dowiecie się czym jest śmierć gwiazdy, supernowa, czy czarna dziura. Czeka na Was również galaktyka, ale nie tylko Droga Mleczna, ale również Andromeda. Zobaczycie także rodzaje teleskopów i przyjrzycie się z bliska Teleskopowi Kosmicznemu Hubblea’a. Na koniec czekają niezwykłe gwiazdozbiory i życie poza Ziemią oraz słowniczek wyjaśniający liczne pojęcia.

To jak? Jesteście gotowi spojrzeć w gwiazdy? Macie ochotę na wędrówkę po niebie? Jeśli cenicie mądre i wartościowe książki dla dzieci to seria o profesorze Astrokocie koniecznie musi znaleźć się w waszej biblioteczce. Serdecznie polecamy najnowszy tom i wszystkie pozostałe części, które ukazały się w cyklu: MAŁY ASTROKOT i PROFESOR ASTROKOT.

„Profesor Astrokot obserwuje gwiazdy”

Tekst: Dominic Walliman

Przekład: Katarzyna Rosłan

Ilustracje: Ben Newman

Oprawa: twarda

Ilość stron: 28

Dla dzieci: 3+

Wydawnictwo ENTLICZEK

Sklep Wydawnictwa Entliczek

Dodaj komentarz