Wszystkie kolory miłości – Wydawnictwo JEDNOŚĆ DLA DZIECI

Miłość, bliskość i rodzinne relacje to tematy niezwykle ważne i potrzebne w dziecięcej literaturze. Małe dziecko potrzebuje jasnych i czytelnych przekazów, o tym, że nowe dziecko w rodzinie nie zabierze mu miłości rodziców. Czasami dzieciom trudno oswoić sytuację, gdy w domu pojawia się nowy członek rodziny. Może pojawić się zazdrość, niepokój, niepewność, strach, ale to od nas – dorosłych zależy jak na tę chwilę przygotujemy nasz skarb.

„Wszystkie kolory miłości” to ważna, piękna i cenna opowieść dla każdego dziecka, które ma młodsze rodzeństwo lub oczekuje jego nadejścia. Książka wypełniona jest ciepłem, emocjami, ale przede wszystkim jasnym i prostym przekazem, tak by już najmłodsze dzieci mogły zrozumieć, że miłość się mnoży, a nie dzieli!

koszyk

Ostatnio życie Klary nieco się zmieniło. Dotąd miała rodziców tylko dla siebie, dlatego mogli ją przytulać w każdej chwili lub czytać wybrane przez nią książki, a teraz? Teraz jest Robuś, który wciąż wspina się na kolana mamy, który wybiera książki do wspólnego czytania, który też lubi wskakiwać na barana do taty… Czy młodszy brat wszystko zepsuł? Klara tak właśnie uważała i powiedziała tacie, że czuje się mniej kochana. Tatuś zapewnił ją, że wciąż kocha córkę równie mocno jak wcześniej, ale ona nie uwierzyła! Dopiero kolejne dni utwierdziły ją w przekonaniu, że miłość ma wiele kolorów i możemy kochać wiele osób naraz! A jak do tego doszło? Koniecznie sięgnijcie po tę opowieść i poznajcie niezwykłą malarkę, która każdego dnia maluje miłość. Za każdym razem są to inne barwy, inny obraz, bo przecież taka właśnie jest miłość – jedna, ale okazywana w różny sposób.

Bardzo wymowna, cenna i ważna lektura. Będzie wspaniałym wsparciem dla rodziców, którzy pragną przygotować swoje dziecko na nową, ważną rolę w życiu, jakim jest bycie starszym bratem lub starszą siostrą. Autorka skupiła się w niej na pokazaniu miłości między ludźmi, znajdziecie tu bowiem różne rodzaje tego uczucia. Jestem pewna, że historia Klary będzie cennym wsparciem w rozmowach z dzieckiem, będzie początkiem przyjemnego, radosnego wejścia w nowy etap w życiu. Bardzo polecamy!

„Wszystkie kolory miłości”

Tekst: Alba Castellví Miquel

Przekład: Katarzyna Górska

Ilustracje: Cuchu

Oprawa: twarda

Ilość stron: 32

Dla dzieci: 3+

Wydawnictwo JEDNOŚĆ DLA DZIECI

Wydawnictwo Jedność - Photos | Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.