Opowieści z Białej Doliny – Wydawnictwo SQN

Niedawno przeczytałam z dziećmi książkę tak inną od wszystkich, tak oryginalną, zabawną, ciepłą i zaskakującą, że wciąż mam uśmiech na twarzy, gdy tylko ją wspominamy. „Opowieści z Białej Doliny” to zbiór niesztampowych historii, które zachwycą nie tylko dzieci! Gwarantuję Wam, że lektura tej książki sprawi wiele radości także dorosłym, wszak każdy z nas ma w sobie wewnętrzne dziecko i koniecznie warto pielęgnować je czytając TAKĄ literaturę.

Autorem tej przepięknie wydanej książki jest Przemek Corso, zaś ilustracje przygotowała Marcelina Misztal. Lektura spodoba się czytelnikom w wieku już od około 7 lat.

koszyk

Urokliwą Białą Dolinę kochają wszyscy jej mieszkańcy. Ma ona w sobie coś magicznego, co sprawia, że czytając o niej miałam przed oczami baśniową krainę z Braci Lwie Serce… Ten zbiór siedmiu opowieści wiele razy przywoływał mi na myśl literaturę skandynawską, w której tak często się z dziećmi zaczytujemy. Książka ma w sobie dużą dozę beztroskiego dzieciństwa, przygód, pięknego szacunku do przyrody i pozbawiona jest pouczania, choć dzięki niej tak wiele wartości możemy poznać. Między wierszami odkryjecie cenne przesłania, którymi warto się w życiu kierować.

A o czym jest ta ponad trzystustronicowa powieść? O życiu, o pięknej wartości przyjaźni, o rodzinie, której nie muszą łączyć więzy krwi, o odwadze, ciekawości i przede wszystkim o niebywałej, dziecięcej wyobraźni! Macie ochotę przenieść się do niby-restauracji z niby-jedzeniem? A może chcecie zobaczyć na własne oczy łosia albinosa? Na małych detektywów czekają także zagadki! Trzeba przecież rozwikłać tajemnicę znikającego lasu i zagwozdkę ducha gór.

Urzekły nas nie tylko perypetie tych oryginalnych bohaterów, ale również ich charaktery. Każdy skrojony wedle innej miary, każdy ma w sobie to coś i każdy udowadnia, że warto się różnić i być sobą. Książkę cenię również za urokliwe ilustracje, które idealnie współgrają z charakterem opowieści. Piękna okładka w twardej, tłoczonej oprawie oraz tasiemka – zakładka dodają tej pozycji kunsztu i klasy, dlatego będzie to wspaniała propozycja na prezent dla młodego czytelnika, w której warto zamieścić dedykację, przypominającą o tym, że zawsze, w każdym momencie życia warto pielęgnować w sobie wewnętrzne dziecko i pozwalać sobie na odpoczynek, co jest niezwykle istotne, a co również ku mojej wielkiej radości wybrzmiało w tej wyjątkowej książce.

Serdecznie polecamy całą rodziną i zalecamy czytać wspólnie, głośno i czerpać z tej lektury pełnymi garściami. Całym sercem liczymy na kontynuację i czekamy na więcej.

„Opowieści z Białej Doliny”

Autor: Przemek Corso 

Ilustracje: Marcelina Misztal

Oprawa: twarda

Ilość stron: 304

Dla dzieci: 7+

Wydawnictwo SQN

One thought on “Opowieści z Białej Doliny – Wydawnictwo SQN

  • 10/07/2022 at 10:21
    Permalink

    Cudownie bohaterowie, mądra treść i te ilustracje! Śliczna książeczka, która sprawdzi się i dla młodszych i dla starszych. My przepadliśmy i czytamy ją już drugi raz i jestem pewna, że na tym się u nas nie skończy!

Dodaj komentarz