„Polska. Na tropie historii” – pięknie ilustrowana książka z audioprzewodnikiem – Kapitan Nauka

Jeżeli zastanawiacie się jak zainteresować dzieci historią Polski i po jakie książki sięgnąć żeby w prosty, a jednocześnie ciekawy sposób zafascynować najmłodszych dziejami naszego kraju, to mam dla Was coś idealnego!

Kapitan Nauka skierował do dzieci książkę z audioprzewodnikiem, którą czytelnicy mogą chłonąć wszystkimi zmysłami.

 

koszyk

„Polska. Na tropie historii”

Dla dzieci: 7+

Ilustracje: Zuza Wollny

Oprawa: twarda

Ilość stron: 32

 

Począwszy od dynastii Piastów, skończywszy na życiu PRL-u odbywamy malowniczą podróż przez 12 rozkładówek. Piękne ilustracje Zuzy Wollny pełne są detali i nadają książce wyjątkowy klimat. Konsultację merytoryczną przygotował dr Sebastian Adamkiewicz – historyk i muzealnik, który jest autorem tekstu i audioprzewodnika.

Moje dzieci odbierają tę książkę jak dobrą opowieść przygodową. Nie ma ona nic wspólnego ze szkolnym podręcznikiem, czy encyklopedyczną wiedzą. Tutaj poznajemy zwykłe, codzienne życie bohaterów w różnych epokach. Oglądamy grody pierwszych władców, średniowieczne miasta, zamki, turnieje rycerskie i występy muzyków oraz poetów. Dowiadujemy się jak wyglądało klasztorne życie zakonników i jak rozkwitała kultura szlachecka w XVII wieku. Odkrywamy folwarki, bogate dworki szlacheckie i skromne chłopskie chałupy z zagrodami. Przełom XVIII i XIX wieku zaowocował potężnymi fabrykami, gdyż dzięki maszynie parowej można było produkować szybciej i więcej. Nastąpił szybki rozwój miast, a w 1918 roku przystąpiono do odbudowy kraju. Następnie mamy drugą wojnę światową i czas PRL-u.

Książka pełni także rolę gry obserwacyjnej, w której możemy wyszukiwać licznych szczegółów. Dodatkową atrakcją dla dzieci są nagrania do każdej z rozkładówek, z których poznamy opowieści o dziejach naszego kraju. Każda z nich trwa kilka minut i jest bardzo wciągająca!

„Polska. Na tropie historii” to wartościowa, ciekawie przygotowana pozycja dla całej rodziny! Taka nauka jest tylko przyjemnością. Bardzo polecamy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2 thoughts on “„Polska. Na tropie historii” – pięknie ilustrowana książka z audioprzewodnikiem – Kapitan Nauka

Dodaj komentarz