Ignaś – książka o wartościach! Dorota Demendecka

Dziś chciałabym podzielić się z Wami naszym najnowszym książkowym odkryciem i wyjątkową osobą, która za tym wszystkim stoi!

Kilka dni temu sięgnęłam wraz z dziećmi po książkę „Ignaś” autorstwa Doroty Demendeckiej, która jest malarką, graficzką i mamą czwórki dzieci. Choć nie znam autorki osobiście, to czuję jak wiele nas łączy. Podobnie jak ja i moja rodzina, również i ona kocha przyrodę. Lubi spędzać czas na jej łonie. Podobnie jak ja, ceni spokój i jest optymistką. Ma artystyczną duszę i tworzy głównie abstrakcyjne portrety kobiet. Robi to, co kocha najbardziej i widać, jak wiele radości daje jej spełnianie się.

Dorota Demendecka przygotowała także książkę dla dzieci. „Ignaś” jest wartościową, mądrą i ciekawie zilustrowaną pozycją. Sama autorka przygotowała malowane ręcznie obrazy i zamieściła je w lekturze.

 

koszyk

 

Książkę przeczytaliśmy jednym tchem! Mały Ignaś oczarował całą naszą rodzinę. Na 124 stronach powieści znajdziemy 11 rozdziałów. Każdy dotyka ważnej sfery życiowej, dzięki czemu możemy poruszać z dzieckiem potrzebne tematy. Historia rozpoczyna się gdy mały Ignaś pojawia się na polanie. Nie wie skąd pochodzi, ani kim są jego rodzice. Nie wie kim jest! Z całej siły pragnie odkryć swoją tożsamość i pochodzenie. Na swojej drodze spotyka licznych zwierzęcych bohaterów i przekonuje się czym jest własny dom, bliscy i przyjaciele. Oswaja się ze strachem i łamie stereotypy. Autorka w wartką akcję wplotła potrzebne do poruszania z dziećmi tematy wstydu, mówienia prawdy, wykluczania, wyśmiewania, odrzucania, a także wspólnoty w dbaniu o środowisko. Nie ma tu zbędnego moralizatorstwa, nie ma nakazywania. Jest subtelne poruszanie wartości życiowych i uczuć.

Bardzo polecam tę lekturę nie tylko dzieciom! Książkę warto przeczytać wspólnie, rodzinnie, bo zapewniam że stanie się ona początkiem do licznych, potrzebnych rozmów z najmłodszymi. Myślę, że spodoba się dzieciom w wieku 5-10 lat. Ilustracje są ciepłe i przyjemne dla oka.

Jeżeli jesteście ciekawi kim jest Ignaś i jakie wartości odkrył na swej drodze to koniecznie sięgnijcie po książkę! Historia wzrusza, bawi i pokazuje jakie jest prawdziwe życie.

 

 

 

 

 

 

 

Więcej informacji o autorce, jej książce i obrazach znajdziecie na stronie:

www.lifeisart.blog

https://lifeisart.blog/wp-content/uploads/2019/03/cg8-1-1440x600.jpg

Dodaj komentarz