Pola na plaży – Wydawnictwo DWUKROPEK

Dwa lata temu polecałam Wam tutaj KLIK mądrą i wartościową książkę „Gdy Pola się zgubi”, która w przyjazny i przystępny sposób oswaja dzieci z zasadami dla zagubialskich. Tym razem wydawnictwo Dwukropek proponuje nam kolejne perypetie Poli, w których dziewczynka poznaje zasady bezpiecznej i kulturalnej zabawy na plaży.

koszyk

Pola bardzo się cieszy, że wyrusza z rodzicami na plażę. Rodzina zapakowała najpotrzebniejsze rzeczy i wybrała się na odpoczynek. Już podczas podróży dziewczynka przekonuje się jak ważne są pasy bezpieczeństwa i jazda w foteliku, a podczas plażowania poznaje osiem ważnych punktów, które zapewnią jej i bliskim spokojne wakacje.

Dzięki książce najmłodsi czytelnicy zobaczą jak ważne podczas plażowania jest nakrycie głowy i krem z filtrem, dowiedzą się, że nie można samemu wchodzić do wody, ani wciągać innych na siłę. Przekonają się, że sypanie piaskiem na wszystkie strony nie każdemu może się spodobać, podobnie z głośną muzyką, która zagłusza szum fal. Będzie także o odpowiednim nawodnieniu, o tym kiedy wolno się kąpać, a kiedy nie można wchodzić do morza i będzie także o zaśmiecaniu – ważny punkt, który trzeba czytać szczególnie dorosłym! Polskie plaże są bardzo zaśmiecone i choć już przedszkolaki wiedzą że śmieci wynosimy do kosza, lub zabieramy ze sobą, to dorośli mają z tym problem. Warto zatem czytać tę książkę całą rodziną. Zasady bezpiecznego plażowania i savoir vivre przydadzą się każdemu!

Bardzo wartościowa opowieść, wypełniona uroczymi ilustracjami Magdaleny Kozieł -Nowak. Wydana jest na grubszym, matowym papierze. Staś bardzo ją lubi, często przynosi do wspólnego czytania i zna wszystkie punkty kulturalnego zachowania do perfekcji. Książka spodoba się dzieciom w wieku przedszkolnym. Bardzo polecamy!

Autor: Gabriela Rzepecka-Weiss

Ilustrator: Magdalena Kozieł-Nowak

Ilość stron: 32

Wiek: 3 – 6

Wydawnictwo Dwukropek

One thought on “Pola na plaży – Wydawnictwo DWUKROPEK

Dodaj komentarz