Po prostu mama – Wydawnictwo LITERATURA

Bycie mamą to moja kariera. Dzięki macierzyństwu odkryłam w sobie ogromne pokłady miłości, spokoju i kilka wspaniałych pasji. Dzieci nadały sens mojemu życiu i pokazały, że warto cieszyć się z małych rzeczy.

Bardzo lubię sięgać po książki, w których bohaterką jest mama. Każda mama jest przecież codziennie wielką bohaterką, zmaga się czasami z trudnościami, a macierzyństwo wcale nie jest usłane jedynie różami. Wychowanie małego człowieka to wspaniała misja, choć często opatrzona trudem.

W książce Renaty Piątkowskiej „Po prostu mama” znajdziecie samo życie! Autorka przygotowała siedem wzruszających historii, w których poznajemy zwykłe – niezwykłe mamy. Jest i ta samotnie wychowująca dziecko, jest mama dziecka niepełnosprawnego, jest mama wcześniaka cierpiącego na bezdech, czy mama dziewczynki, zmagająca się ze skutkami chemioterapii… Jest nawet mama Thomasa Edisona, która jako jedyna wierzyła w swoje dziecko i wady które widzieli inni ona przekuwała w dary i talenty! Są i zwykłe mamy – takie jak ja i TY – mamy troszczące się o swoje pociechy, mamy których ogromna miłość można zdziałać cuda!

koszyk

Nie wzruszam się łatwo, na palcach jednej ręki mogę policzyć ile razy uroniłam łzę czytając z dziećmi książki – ta doprowadziła mnie to łez. Historie siedmiu walecznych mam są dowodem na to, że nie ma silniejszej miłości niż ta do własnego dziecka.

Cudowne, mądre, wartościowe historie zostały uzupełnione o wspaniałe ilustracje Joanny Rusinek. Bardzo Wam polecam lekturę tej książki. Czytajcie z dziećmi, czytajcie same, ofiarujcie nawet przyszłym mamom – to samo dobro.

Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Literatura i skierowana jest do dzieci od lat 6.

+48 42 630 23 81

One thought on “Po prostu mama – Wydawnictwo LITERATURA

Dodaj komentarz