Ruby Redfort. Spójrz mi w oczy – Wydawnictwo DWIE SIOSTRY

Kilka dni temu kurier dostarczył nam przesyłkę z nowościami od wydawnictwa Dwie Siostry. Wystarczyła chwila i Michaśka znalazła tam coś dla siebie! Pierwsza część bestsellerowego sensacyjnego cyklu o nastoletniej tajnej agentce pochłonęła moją dwunastolatkę do tego stopnia, że już dopytuje kiedy będzie kolejny tom.

Zapraszam na recenzję książki „Ruby Redford. Spójrz mi w oczy” którą napisała Michasia! Pierwsza w naszym domu przeczytała tę powieść i bardzo chciała napisać o niej kilka słów.

koszyk

Ruby Redfort nie jest zwykłą nastolatką. Już w wieku dwóch lat była świadkiem kradzieży, niestety nic nie mogła zrobić. Właśnie wtedy postanowiła zostać prawdziwą detektyw. Kiedy dorastała uczyła się coraz więcej. Najlepiej jednak szło jej łamanie kodów. Sama własnoręcznie wymyśliła jeden z szyfrów, którego nikt nie mógł złamać. Dzięki niemu porozumiewała się ze swoim przyjacielem – Clancym. Na co dzień dziewczynka siedziała w oknie i przypatrywała się okolicy, niestety rzadko działo się coś interesującego. Wszystko jednak zapisywała w jednym z notatników, których miała już 620. Poza jednym wszystkie pozostałe ukrywała w swoim pokoju. Oprócz tego Ruby była ogromną fanką telewizji i programów opowiadających o pracy detektywa i policji. Czytała również wiele książek na ten temat.

Nastolatka miała swój styl, często nosiła koszulki, których tekst idealnie pasował do danej sytuacji. Mieszkała w niesamowitym domu, w którym niedawno pojawił się tajemniczy kamerdyner. Dziewczynka ma wobec niego pewne podejrzenia. Pewnego dnia po powrocie do domu zastaje zdruzgotanych rodziców i cały dom… pusty. Nie ma w nim żadnych mebli! Dodatkowo ich gosposia wyjeżdża, ale nikt nie wie dokąd! Ruby szybko zawiadamia Clancego i wspólnie myślą o tej sytuacji, oglądając telewizję i pijąc mleko bananowe. Kilkanaście godzin po tym wydarzeniu Ruby otrzymuje tajemniczy telefon ze sprytnie ukrytą zagadką. Mimo trudności rozwiązuje ją i udaje jej się spotkać w niezwyczajnym miejscu. Dziewczyna szybko dowiaduje się, że zostaje zwerbowana przez tajną agencję wywiadowczą do rozwiązywania zagadek!

Przez przypadek i własną ciekawość zabiera zegarek, należący do jednego z agentów, o którym wszyscy milczą. Ponadto zdobywa także niezwykły gwizdek. Udaje jej się przejść testy i może w końcu zabrać się do pracy! Niestety, nie jest ona zbyt ciekawa, o czym może się wkrótce przekonać. Nudzi się jej praca przy biurku i wkrótce zaczyna działać na własną rękę. Mimo zastrzeżeń nie udaje jej się zatrzymać tego dla siebie i szybko wciąga w to Clancego. Wspólnie próbują rozwiązać zagadkę. Wiedzą, że tu chodzi o coś więcej niż tylko o złoto. Z każdym dniem zbliżają się do daty, w której ma być zorganizowany napad. Niektórzy agenci nie są przekonani co do Ruby, więc dziewczynka nie może do końca na nich liczyć. Nawet nie wie, w jakim niebezpieczeństwie się znalazła. Raz ociera się o śmierć, ale za każdym razem udaje jej się uratować. Przeżywa przygody, o których większość nawet nie ma pojęcia. Zawsze jest niezwykle odważna. Potrafi dochować tajemnicy, choć nie zawsze…

Kiedy czyta się tę książkę można poczuć napięcie podczas niektórych momentów. Wspólnie z główną i tytułową bohaterką można przeżyć niejedną przygodę i rozwiązać zagadki. Bardzo łatwo wciągnąć się w tę opowieść i trudno się od niej odczepić! Po prostu trzeba czytać dalej i zobaczyć, jak potoczą się losy Ruby! Momentami straszna lub zabawna historia opowiada nie tylko o przebiegu śledztwa, ale również o tym, że nie można odmawiać dzieciom jednego z największych wynalazków – ciastek! Bardzo polecam dla wszystkich fanów akcji i zagadek kryminalnych.

Michalina, lat 12

tekst: Lauren Child

tłumaczenie: Ewa Rajewska

ilość stron: 392

oprawa miękka ze skrzydełkami

dla dzieci: 10+

One thought on “Ruby Redfort. Spójrz mi w oczy – Wydawnictwo DWIE SIOSTRY

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.