Pierwsze książeczki kontrastowe dla maluchów.

Przygodę z książkami warto rozpocząć jak najwcześniej, dlatego dziś zebrałam trzy wartościowe propozycje dla najnajów.

Zmysł wzroku jest bardzo słabo rozwinięty u noworodków, dlatego w tej początkowej fazie rozwoju bardzo dobrze sprawdzą się wyraźne obrazy, z zaznaczonymi konturami i w czarno – białej kolorystyce. Obecnie na rynku dostępnych jest bardzo dużo pozycji tego rodzaju: książeczki, karty, harmonijki. Ja dziś przedstawiam Wam trzy propozycje, żebyście mogli sami wybrać z nich coś dla swojego maluszka.

 

 

A KUKU! Kontrastowe wzory od Kapitana Nauka to 17 starannie wykonanych kart kontrastowych oraz poradnik zwierający wskazówki, jak stymulować rozwój dziecka za pomocą kart, przygotowany przez pedagożkę i terapeutkę Annę Zych.Poradnik podpowie, jak wykorzystać karty do twórczej zabawy, stymulującej wzrok niemowląt. Znajdziecie w nim również informacje, co, kiedy i w jaki sposób widzi maluch. Na kartach dziecko zobaczy 17 wzorów w dwóch wariantach: czarno-białym i biało-czarnym, czyli pozytyw oraz negatyw rysunku. Na kartach przedstawione są zarówno najprostsze kształty: kwadrat, prostokąt, koło, półkole, jak i te bardziej skomplikowane: sześciokąt, serce, gwiazda czy spirala.

 

 

 

 

 

 

W ZOO książeczka kontrastowa żółta z wydawnictwa Wilga to sztywnostronicowa pozycja z obrazkami w czarno-białych kolorach z dodatkiem koloru żółtego. W książeczce oprócz kontrastowych rysunków znajdziecie krótkie rymowane wierszyki opowiadające proste historyjki. Na serię „Oko malucha” składają się 4 książeczki: Na wsi, W zoo, W nocy i W ogrodzie. W każdej z książeczek dodany został inny kolor.

Co widzę – książeczka kontrastowa CzuCzu to harmonijka do pokazywania z prostymi, kontrastowymi ilustracjami, atrakcyjnymi dla młodszych niemowląt, które zwracają uwagę na wyraźne barwy, kontury i wzory. Oglądanie dużych czarno-białych obrazków pozytywnie wpływa na rozwój wzroku, zdolność kojarzenia oraz pobudza wyobraźnię. Bawić można się na wiele sposobów. Wystarczy ustawić otwartą książeczkę w zasięgu jego wzroku, pokazywać ją malcowi, gdy leży na brzuszku lub się bawi, opowiadać o znajdujących się na obrazkach przedmiotach i wzorach. Długa książka harmonijka z grubego kartonu jest zapakowana w oryginalne etui. W skład serii wchodzą 2 książeczki. Jedna dla dzieci od 3 miesięcy, druga dla dzieci od 6 miesięcy.

 

 

 

 

Wszystkie powyższe książeczki znajdziecie w sklepie

Okiem Maluszka

One thought on “Pierwsze książeczki kontrastowe dla maluchów.

  • 04/09/2019 at 18:06
    Permalink

    Super książeczki, chętnie pooglądam z moim wnukiem, który urodzi się za chwilkę ❤️☀️❤️

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.