Pierwsza pomoc przy drobnych wypadkach – Wydawnictwo TAKO

Dwa lata temu podzieliłam się z Wami ciekawą serią książek „MOJE CIAŁO” od wydawnictwa TAKO, a dziś przybywam z „ciepłą” nowością! Ósmy tom właśnie zagościł w naszej biblioteczce.

TUTAJ znajdziecie wpis z siedmioma wcześniej wydanymi tomami, a dziś zapraszam Was na recenzję najnowszego tytułu w serii, zatytułowanego „Pierwsza pomoc przy drobnych wypadkach”.

35 lat temu w Japonii odbyła się premiera tej książki, a dziś możemy cieszyć się jej polskim wydaniem! W 2017 roku tekst został uaktualniony o najnowszą wiedzę na temat opatrywania skaleczeń czy otarć.

„Pierwsza pomoc przy drobnych wypadkach”

koszyk

Jeśli znacie już inne książki z tej serii to z pewnością wiecie, że jest ona niezwykle bezpretensjonalna, pełna naturalności, czy humoru. W najnowszym tomie nie brakuje ciekawostek, podanych w lekki, przystępny dla małego dziecka sposób.

Tym razem autor wziął pod lupę drobne wypadki, które mogą nas spotkać każdego dnia. Młodzi czytelnicy przekonają się w jaki sposób poradzić sobie z niewielkimi skaleczeniami, czy urazami, a co zrobić, gdy objawy zaczynają być niepokojące i gdzie szukać pomocy. Każda rozkładówka obejmuje jedno zagadnienie. Dowiecie się jak zareagować przy oparzeniu, otarciu, skaleczeniu, czkawce, zdrętwiałej nodze, czy nabitych guzach. Nauczycie się zatamować krew z nosa, czy wyjąć bezpiecznie ciało obce z nosa lub oka oraz przeczytacie jak zadbać o przytrzaśnięte palce.

Dodatkowo w książce znajdziecie wskazówki o tym, co powinno znaleźć się w Waszej domowej apteczce i przeczytacie o leczeniu ran w wilgotnym środowisku. Ta metoda była dla nas nowością i nieco nas zaskoczyła, ale jak zapewnia dyrektor Centralnej Przychodni z Hachioji jest rewelacyjną metodą na drobne skaleczenia i otarcia. Warto ją poznać!

Bardzo cenię tę serię za prosty przekaz, wyraziste ilustracje oraz za wiedzę. Od lat jesteśmy wielkimi miłośnikami tego cyklu i często do niego wracamy. Bardzo polecamy!

„Pierwsza pomoc przy drobnych wypadkach”

Tekst: Makoto Yamada

Przekład: Anna Karpiuk

Ilustracje: Gen-ichiro Yagyu

Oprawa: twarda

Ilość stron: 28

Dla dzieci: 4+

Wydawnictwo: TAKO

Dodaj komentarz