„10 uczuć. Wyprawa do świata emocji” – Wydawnictwo BOOKOLIKA

Bardzo się cieszę, że emocje coraz częściej są tematem, który gości w książkach dla dzieci. Gdy ja byłam małą dziewczynką brakowało takich wzmacniających lektur, będących drogowskazem w życiu, ukazujących, że emocje są czymś, co warto zrozumieć i należy pozwolić sobie na ich przeżywanie.

Z wielką przyjemnością objęłam patronatem książkę „10 uczuć. Wyprawa do świata emocji” z wydawnictwa BOOKOLIKA, ponieważ tak wartościowe, mądre i potrzebne książki warto doceniać i warto po nie sięgać.

koszyk

My, dorośli musimy zrozumieć jedną ważną rzecz – należy akceptować emocje dziecka i przyjmować je, takimi jakimi są. Warto jednak pomagać dziecku je oswajać i normalizować. Jedną z form ich zrozumienia są książki, w których bohaterowie przeżywają przeróżne przygody, w otoczeniu całego wachlarza emocji. Dzięki temu najmłodsi czytelnicy nauczą się je rozpoznawać i dobrze sobie z nimi radzić.

W książce „10 uczuć. Wyprawa do świata emocji” znajdziecie dziesięć rozdziałów. Każdy z nich porusza temat innej emocji i każdy zwieńczony jest ciekawym oraz bardzo pomocnym komentarzem z poradą psychologa. Olek, Mela i Pan Kot Mrucki wyruszają na wyprawę, odkrywając nowe miejscowości, poznając ich mieszkańców i przeżywając liczne przygody. To właśnie w tych miasteczkach dowiadują się czym są emocje i co one wyrażają. Przekonają się, że radością mogą zarażać innych, że zazdrość warto przekuć w dążenie do spełniania marzeń, a ze wstydem można wygrać.

Radość, zazdrość, zaskoczenie, wstyd, smutek, strach, obrzydzenie, zawiść, złość i miłość – aż tyle uczuć czeka na Was na kartach tej ważnej, wartościowej i bardzo potrzebnej książki. Pisarz Marcin Przewoźniak i psycholożka Dominika Drużka przygotowali ciekawą lekturę, z której skorzystają dzieci i dorośli. Książka jest bogato ilustrowana i starannie wydana.

Uczucia i emocje są w każdym z nas. Dlaczego są nam potrzebne i jak je wyrażać, aby nam pomagały? O tym wszystkim dowiecie się z książki, którą bardzo serdecznie polecam!

„10 uczuć. Wyprawa do świata emocji”

Tekst: Marcin Przewoźniak, Dominika Drużka

Ilustracje: Marcin Piwowarski, Agnieszka Matz

Oprawa: twarda

Ilość stron: 64

Dla dzieci: 4+

Wydawnictwo BOOKOLIKA

Dodaj komentarz