Orkiestra świata – Wydawnictwo Wolno i Teatr Lalek Pleciuga

Macie ochotę na literacką ucztę? Cenicie piękne wiersze, w urzekającej oprawie? Jeśli szukacie dla dzieci wyjątkowych pozycji, przygotowanych z głębi serca i pokazujących piękno natury to koniecznie sięgnijcie po „Orkiestrę świata”. Jest to zbiór 26 wierszowanych opowieści, zapraszających czytelnika w niezwykły świat przyrody i zmieniających się pór roku. Na 60 stronach przepięknie wydanej książki znajdziecie pełne barw, uroku, humoru, lekkości i delikatności wiersze, które będą wspaniałą lekturą dla całej rodziny.

„Orkiestra świata”

koszyk

Autorką książki jest Magdalena Mrozińska, zaś ilustracje przygotowała Kasia Walentynowicz. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Wolno i Teatru Lalek „Pleciuga” w Szczecinie.

Czym jest „Orkiestra świata”? To przede wszystkim połączenie pięknego języka z cudowną, malowniczą przyrodą. To rechoczące żaby zarażające śmiechem, wiosenna burza malująca na niebie bal, koncertująca mucha, piejący radośnie kogut, czy radosny skowronek dający koncert. To wszystko co nas otacza, czego czasami nie zdołamy dojrzeć znajdziecie na kartach tej książki. Zapracowane pszczoły, śpiewające ptaki, cykające pasikoniki, szum wiatru, morską bryzę, kota, leśne echo… Och, ta jedyna w swoim rodzaju orkiestra zaprosi was do zabawy, urzeknie oryginalnością i udowodni jak pięknie jest bawić się językiem i jego niuansami. To ciekawe spojrzenie na przyrodę jest także piękną lekcją uważności. Być może po lekturze tej książki każdy następny leśny spacer będzie dla was wyjątkową przygodą, podczas której będziecie nasłuchiwać orkiestry świata? Zwykły deszcz, szeleszczące liście, trzaskający w ognisku płomień, czy skrzypiący śnieg mogą stać się czymś niezwykłym, wystarczy piękny dar wyobraźni, odrobina spostrzegawczości i radość z drobiazgów.

Wspaniała, wartościowa książka! Ubrana w kolory, dźwięki i cztery pory roku. Przekonajcie się sami jak pięknie się one uzupełniają. Bardzo polecam.

„Orkiestra świata”

Tekst: Magdalena Mrozińska

Ilustracje: Kasia Walentynowicz

Oprawa: twarda

Ilość stron: 60

Dla dzieci: 3+

Wydawnictwo WOLNO

Dodaj komentarz