Elementarz. Nauka pisania. Ćwiczenia grafomotoryczne. Wydawnictwo BOOKOLIKA

Wspieranie dzieci w nauce pisania to wartość, której należy poświęcić cierpliwość i czas. Zawsze warto doceniać każdy, najdrobniejszy wysiłek w tym kierunku i pokazywać, że pisanie jest prawdziwą przygodą.

Umiejętności pisania należy rozwijać małymi kroczkami, poprzez ćwiczenia ręki. Można takżę wspomagać się ciekawymi, atrakcyjnymi dla dzieci książkami, które umilą ten proces. O jednej z nich pragnę wam dziś napisać.

„Elementarz. Nauka pisania. Ćwiczenia grafomotoryczne” to wartościowa pozycja od wydawnictwa BOOKOLIKA. Z radością objęłam książkę patronatem, bo bardzo doceniam świetnie przemyślany pomysł na aktywności w niej zawarte. Pozycja ta została przygotowana pod nadzorem dyplomowanego nauczyciela nauczania wczesnoszkolnego i myślę, że już pięcioletnie dzieci znajdą w niej ciekawe aktywności.

koszyk

Na niespełna stu stronach znajdziecie bardzo różnorodne, proste ćwiczenia. Na początek przygotowujemy rękę do precyzyjnych, ciągłych ruchów. Czekają tu zadania z obrysowywaniem przedmiotów po liniach oraz kolorowaniem i przerysowywaniem. Następnie zabieramy się za poznawanie liter i nie jest to nauka wedle alfabetu, a według stopnia skomplikowania litery. Kolejnym etapem jest nauka łączenia liter i pisanie po śladzie pełnych wyrazów, a nawet prostych zdań.

Ćwiczenia są bardzo przejrzyście przygotowane, wypełnione dużymi ilustracjami. Znajdziecie tu pełny polski alfabet oraz dużo krzyżówek, które również świetnie wspierają dzieci w nauce pisania.

Pamiętajcie, że każde dziecko rozwija się w SWOIM własnym tempie. Szanujcie to, motywujcie malca, poświęcajcie mu czas i pokażcie, że nauka pisania jest piękną przygodą. W ten sposób dacie dziecku wiatr w żagle i zbudujecie jego poczucie wartości!

Wartościowa, bardzo pomocna lektura. Polecam z całego serca!

„Elementarz. Nauka pisania. Ćwiczenia grafomotoryczne”

Tekst i opracowanie: Monika Majewska

Konsultacja merytoryczna: Aleksandra Szymanowska

Oprawa: miękka

Ilość stron: 96

Dla dzieci: 5+

Wydawnictwo: BOOKOLIKA

Dodaj komentarz